Wtorek, 20 marca 2018r.

Imieniny: Klaudii, Eufemii, Maurycego

Strona główna / Oświata / Trzy szkoły – jedna lekcja

Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Pracy Serca

Trzy szkoły – jedna lekcja

Trzy szkoły – jedna lekcja

Wzorem ubiegłych lat po raz kolejny Lubań włącza się do akcji Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Pracy Serca. Celem inicjatywy jest popularyzacja wśród dzieci, młodzieży i dorosłych wiedzy na temat zasad udzielania pierwszej pomocy osobie, u której nastąpiło nagłe zatrzymanie krążenia.

Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca obchodzony jest od 2013 roku z inicjatywy Europejskiej Rady Resuscytacji. Co roku 16 października w całej Europie w godzinach od 12.00 – 12.30 prowadzone jest RKO i bicie rekordu w ilości osób, które wzięły udział w akcji.

W celu pobicia ubiegłorocznego, lokalnego rekordu trzy szkoły: SP nr2, ZSP im.A.Mickiewicza oraz ZSP im. KZL w Lubaniu połączyły swoje siły i wspólnie organizują akcję, która będzie miała miejsce 16.10.2017 roku w hali sportowej MOSiR. Punktualnie o godzinie 12.00 przez pół godziny będzie prowadzone bez przerwy RKO na fantomach. Bicie rekordu zostanie poprzedzone pokazem prawidłowego wykonywania resuscytacji krążeniowo-oddechowej z użyciem defibrylatora zewnętrznego przez ratowników medycznych.

Wszystkich mieszkańców Lubania i okolic serdecznie zapraszamy do włączenia się do naszej lekcji ratowania życia.

Autor: AW
comments powered by Disqus