Piątek, 22 czerwca 2018r.

Imieniny: Pauliny, Tomasza, Jana

Strona główna / Oświata / Tradycja, przyszłość, skuteczność

Dzień Edukacji Narodowej w ZSP im. A. Mickiewicza

Tradycja, przyszłość, skuteczność

Tradycja, przyszłość, skuteczność

Foto: eLuban.pl

W tym roku Dzień Edukacji Narodowej przypada w sobotę, więc w lubańskich szkołach obchody tego święta wypadają w różnych terminach. Dziś święto edukacji uhonorowali uroczystym apelem nauczyciele i uczniowie ZSP im. A. Mickiewicza w Lubaniu.

Dzień Edukacji Narodowej jest świętem wszystkich tych, którzy z edukacją są związani, przede wszystkim nauczycieli i pedagogów, ale także wszystkich tych, którzy wspierają ciężką pracę dydaktyczną i wychowawczą.

Doskonale wiemy, że we wszelkim działaniu najważniejszy jest człowiek i tak naprawdę to właśnie ludzie tworzą to co w szkole jest najważniejsze – atmosferę. Atmosferę twórczą, kreatywną, inspirującą, pełną przyjaźni, atmosferę sprzyjającą nauce, działaniu i wzajemnemu wspieraniu. Każdy w szkole ma inną funkcję, inne zadania, ale nie sposób umniejszyć niczyjej roli, bo każdy z nas pracuje w imię wartości niepodważalnych - nauki i szkoły. Dzisiejsze święto to okazja do wyrażenia wzajemnego szacunku i uznania, dlatego Szanowni Państwo Nauczyciele wykonujecie wielkie, wspaniałe dzieło, to co dajecie na co dzień młodzieży będzie owocowało w ich dalszym życiu, jako żniwo lat szkolnych - mówiła Renata Czuj, dyrektor ZSP im. A. Mickiewicza w Lubaniu.

Wśród życzeń, gratulacji i wystąpień nie zabrakło też głosu braci uczniowskiej, która nie tylko wyraziła uznanie i podziękowania dla pracy swoich pedagogów i administracji szkoły, ale także podkreśliła, że ich głos jest ważny.
Dziękujemy za zaproszenie na mównicę, chciałbym podkreślić, że głos uczniów powinien być ceniony i wysłuchany. I to, że tak jest w naszej szkole, jest dla nas ważne i dodaje nam pewności siebie - mówił Tomasz Długosz, przewodniczący samorządu uczniowskiego.

Uroczysty apel swoją obecnością uświetnili liczni goście, również emerytowani nauczyciele lubańskiego „Adasia”. I tu emocji nie brakowało, kilkakrotnie głos zabierał Zdzisław Marianiuk, nieco krytycznie wspominając ostatnie lata, ale też z optymizmem patrzący w przyszłość.
Z wielką radością dziękujemy za zaproszenie do Naszej szkoły. Z całego serca życzymy Paniom dyrektorkom zwycięstwa, życzymy tak nauczycielom jak i uczniom wytrwałości i sukcesów, tak aby każdy kolejny dzień był wspaniały, a podejmowany trud był źródłem satysfakcji i uznania. Życzę abyśmy wszyscy byli dumni z naszego Mickiewicza, bo wraca to co dobre!

Autor: red.
comments powered by Disqus