Czwartek, 22 marca 2018r.

Imieniny: Katarzyny, Boguslawa

Strona główna / Oświata / Trzecie miejsce uczennicy KZL-u

Dolnośląskie Potyczki Hotelarskie

Trzecie miejsce uczennicy KZL-u

Trzecie miejsce uczennicy KZL-u

16 i 17 listopada 2017 roku w Zagórzu Śląskim odbywała się 10 edycja "Dolnośląskich Potyczek Hotelarskich". Konkurs został zorganizowany przez Zespół Szkół Nr 7 im. KEN w Wałbrzychu w partnerstwie z Hotelem – Restauracją „Maria” w Wałbrzychu i adresowany był do uczniów szkół ponadgimnazjalnych kształcących się w zawodzie technik hotelarstwa na Dolnym Śląsku.

Lubań reprezentowały dwie uczennice Technikum w zawodzie technik hotelarstwa z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Kombatantów Ziemi Lubańskiej: Aleksandra Ostrowska z klasy 3 i Luiza Kuryś z klasy 4. Luiza wywalczyła trzecie miejsce wśród najlepszych adeptów hotelarstwa. 

W konkursie 37 uczniów musiało zmierzyć się z 4 zadaniami obejmującymi wiedzę teoretyczną oraz umiejętności praktyczne. Zgodnie z regulaminem konkursu pierwszym zadaniem było rozwiązanie testu z wiedzy o hotelarstwie, po którym trzynaście najwyżej ocenionych osób przeszło do kolejnego etapu. W części praktycznej młodzi hotelarze obsługwali gościa hotelowego przy recepcji w języku obcym. Ważna była komunikatywność oraz odpowiednie dla recepcjonisty zachowanie. Większość wybrała język angielski, ale były też osoby posługujące się językiem niemieckim. Następnie uczniowie otrzymali zadanie związane z pracą służby pięter i musieli przygotować łóżko dla gościa, pamiętając o zasadzie: „Jak hotel pościeli, tak gość się wyśpi.” W ostatniej części uczestnicy pokazywali swoje umiejętności związane z obsługą gościa w restauracji hotelowej i przygotowywali zastawę stołową dla dwóch osób do wylosowanych potraw.

Praktyczna część konkursu przebiegała w obecności zaproszonych gości związanych z branżą hotelarską, nauczycieli przedmiotów zawodowych oraz uczniów.

Autor: Monika Ozga
comments powered by Disqus