Czwartek, 22 marca 2018r.

Imieniny: Katarzyny, Boguslawa

Strona główna / Oświata / Jesienne opowieści

Niesamowita podróż śladami złotej polskiej jesieni

Jesienne opowieści

Jesienne opowieści

Przedszkolaki z Samorządowego Przedszkola w Radostowie Średnim po raz kolejny dały pokaz swoich umiejętności aktorskich. W piątek 24.11.2017 r. dzieci zaprezentowały niezwykły program pod tytułem „Jesienne opowieści”.

Mali artyści z grup 3/4 i 5/6-latków pod opieką wychowawczyń p. Anny Lewandowskiej i p. Żanety Krupskiej przygotowali i zaprezentowali przybyłym gościom niezwykły program artystyczny pod tytułem „Jesienne opowieści”.

Nie zabrakło wzruszającej polskiej poezji jak wiersze „Listopad” Wandy Grodzieńskiej, „Jak nie kochać jesieni” Tadeusza Wywrockiego, piosenek (np. „Latawce”) i tańców (m.in. „Jesienny taniec”), czyli wszystkiego co najpiękniejsze w polskiej kulturze i tradycji.

W inscenizację wpleciono również nawiązania do 99. rocznicy odzyskania niepodległości, którą hucznie obchodzono 11 listopada. Najmłodsi artyści z Radostowa uczcili pamięć o tym wydarzeniu piosenką „To Polska, to nasz dom” oraz ludowym tańcem „Poleczka”. „Jesienne opowieści” to artystyczna podróż śladami naszej pięknej polskiej historii i tradycji, na którą zabierają nas najmłodsi Polacy.

Autor: SP
comments powered by Disqus