Czwartek, 22 marca 2018r.

Imieniny: Katarzyny, Boguslawa

Strona główna / Oświata / VII Przegląd Zespołów Teatralnych Osób Niepełnosprawnych w Brunowie

VII Przegląd Zespołów Teatralnych Osób Niepełnosprawnych w Brunowie

VII Przegląd Zespołów Teatralnych Osób Niepełnosprawnych w Brunowie

Foto: KS

Uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Lubaniu na zaproszenie zaprzyjaźnionego Zespołu Placówek Edukacyjno–Wychowawczych w Lwówku Śląskim oraz Fundacji Pomocy Niepełnosprawnym „Płakowice” w dniu 24.11.2017r. już po raz czwarty brali udział we wspaniałym wydarzeniu kulturalnym regionu.

Ta drabina to schody do nieba,
a ta miska nad schodami to księżyc.
Tamten miecz to zwyczajny pogrzebacz,
a z garnków są hełmy rycerzy.

Ale kto w te czary nie uwierzy?

To jest teatr.
A teatr jest po to,
Żeby wszystko było inne niż dotąd.
Żeby iść do domu w zamyśleniu, w zachwycie.

I już zawsze w misce księżyc widzieć.

Witając gości przybyłych na VII Przegląd Zespołów Teatralnych Osób Niepełnosprawnych w Brunowie Pani Małgorzata Wojciechowska  przypomniała wiersz Joanny Kulmowej.

Jakże to bliskie słowa dla naszej pracy, naszej misji.

To wielkie szczęście móc w codziennej pracy z uczniami niepełnosprawnymi krok po kroku wspinać się po „schodach do nieba….”

Jakże ważny jest każdy z tych kroków, nawet najmniejszy….

Jak wielkie mamy marzenia!

Chcemy pokazać, że nasza pasja, wytrwałość i miłość do drugiego człowieka potrafi przenosić góry! Czarujemy rzeczywistość, odmieniamy zły los!

To magia! To teatr!

A wszystko to dzięki zrozumieniu i przy wsparciu Pani Dyrektor Barbary Madejskiej i Wicedyrektor Marzanny Hutnik, które wspierają nasze pomysły i dają możliwość ich realizacji.

Pomysł na improwizację na temat „Pięknej i Bestii”, powstał 2 lata temu, jego autorem jest Katarzyna Stabryn. Realizacja nastąpiła podczas tegorocznego XXVII Przeglądu Piosenki Nieprzetartego Szlaku w Lubaniu, którego koordynatorem była pani Bogusława Socha.

Tym razem z nieco odmienionym scenariuszem i w nowej aranżacji kostiumowej, uczniowie ze szkolnego koła teatralnego: „Grupa z klasą”, prezentowali swoje talenty wokalne, taneczne i recytatorskie. Byli to: Anna Badura, Aleksandra Chorzępa, Katarzyna Czepiel, Karolina Magarewicz, Patrycja Ogaza, Karolina Zawiła, Patryk Kudła, Kacper Król, Tomasz Maniecki, Emil Turek i Sebastian Zdunek.

Zostali nagrodzeni gromkimi brawami, a także symbolicznymi upominkami. Jednakże pozytywne emocje, poczucie wiary we własne możliwości, po prostu szczęście, to wartości bezcenne. Takie, które odmieniają ich życie i choć na chwilę zamieniają rzeczywistość w piękną bajkę.

Czarowaliśmy wspólnie z panią Klaudią Nuzban, której pomysł na rozpoczęcie przedstawienia Walcem okazał się strzałem w dziesiątkę! Pani Klaudia zawsze ma dużo genialnych pomysłów!

Czarowały też panie Marta Jaworska i Mariola Figurska, które przygotowały różaną scenografię i rekwizyty, pani Małgorzata Kozłowska wspierała nas dopracowując kostiumy, a panie Marta Żuromska – Szpak i Ewa Leszczyńska podkreślały urodę występujących dziewcząt stylizując fryzury i makijaże.

W tym roku w roli naszego akustyka i specjalisty od wszystkiego zadebiutował pan Witold Chojnacki. Był to debiut, jak na czarodzieja przystało, wielce magiczny i udany!

Wspierali nas także Rodzice uczniów, a Rada Rodziców pod przewodnictwem pani Julity Sus, sfinansowała przejazd do Brunowa.

Zdjęcia, oddają naszą pasję, radość i magię….. ….czy to środek lata w słońca promieniach? czy listopad, w swym zmierzchu, świat odmienia?! Dzielimy się nimi z Wami, mili Czytelnicy z przesłaniem abyście, podobnie jak my: „już zawsze w misce księżyc widzieli”.

Autor: Katarzyna Stabryn
comments powered by Disqus