Sobota, 21 kwietnia 2018r.

Imieniny: Anzelma, Bartosza, Feliksa

Strona główna / Oświata / Praktyki w Granadzie i Walencji

Praktyki w Granadzie i Walencji

Praktyki w Granadzie i Walencji

Uczniowie lubańskiego KZL-u zakończyli przygotowania do wyjazdu na praktyki do Hiszpanii.

W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Kombatantów Ziemi Lubańskiej w Lubaniu zakończyły się właśnie ostatnie szkolenia językowe i kulturowo-pedagogiczne dla uczniów, którzy w styczniu 2018 roku wyjadą na zagraniczne praktyki zawodowe.
Uczniowie zakwalifikowani do projektu „Viva Espania – praktyki zawodowe dla ambitnych uczniów”, realizowanego ze środków PO WER na zasadach Programu Erasmus+ sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe, przez cały grudzień doskonalili umiejętności językowe (m.in. z zakresu komunikowania się na lotnisku, poruszania się pociągiem w obcym kraju czy zamawiania jedzenia w restauracji) oraz poznawali kulturę i obyczaje hiszpańskie (symbole kulturowe, atrakcje turystyczne, hiszpański savoir vivre).
Uczniowie nie próżnowali również w trakcie przerwy świąteczno-noworocznej. W szkoleniach wzięły udział 3 grupy uczniów, przygotowano dla nich 32 godziny zajęć z języka angielskiego oraz 18 godzin warsztatów kulturowo-pedagogicznych. Już niedługo, bo w styczniu 2018 roku, uczestnicy programu będą mogli wykorzystać świeżo nabytą wiedzę podczas miesięcznych praktyk zawodowych w słonecznych miastach Hiszpanii – Granadzie i Walencji.

Autor: Edyta Juncewicz-Trela, Agnieszka Minkiewicz
comments powered by Disqus