Niedziela, 20 maja 2018r.

Imieniny: Bazylego, Bernardyna, Aleksandra

Strona główna / Oświata / Trening przed Biegiem Piastów

Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Lubaniu

Trening przed Biegiem Piastów

Trening przed Biegiem Piastów

Uczniowie ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Lubaniu rozpoczęli sezon narciarski. Chłopcy od czterech lat trenują narciarstwo biegowe w Jakuszycach. Cykliczne wyjazdy pozwalają na doskonalenie techniki jazdy na nartach. Dzięki nim uczniowie nabywają umiejętności bezpiecznego poruszania się po górskich szlakach turystycznych oraz aktywnie spędzają czas. Głównym celem naszych wycieczek jest przygotowanie do udziału w Biegu Piastów. W tym roku będzie to już trzeci start naszej reprezentacji w tych prestiżowych zawodach.

Uczniowie SOSW w Lubaniu są bardzo entuzjastycznie nastawieni do treningów, żywiołowo reagują na każdy wyjazd i zawsze pozytywnie zaskakują swoich opiekunów. Potrafią dać z siebie wszystko i cieszą się z najdrobniejszego sukcesu. Osiągnięcie zamierzonego celu wyzwala w nich pozytywne emocje i niweluje wszelkie bariery narzucane często przez społeczeństwo. A my, opiekunowie mamy mnóstwo satysfakcji z ich małych sukcesów, z ich radości, z dobrze spędzonego dnia.

Wyjazdy do Jakuszyc nie byłyby możliwe bez wsparcia ze strony pani dyrektor Barbary Madejskiej oraz pani wicedyrektor Marzanny Hutnik za co z całego serca dziękujemy. Kolejną osobą, która umożliwia nam wyjazdy i treningi jest pan Stanisław Fronc – to właśnie on „zaraził” nas tym sportem i wspiera nas podczas każdej wycieczki.

Autor: Izabela Mikołajczyk, Witold Chojnacki
comments powered by Disqus