Wtorek, 17 lipca 2018r.

Imieniny: Anety, Bogdana, Jadwigi

Strona główna / Oświata / Kolejne praktyki w Hiszpanii

Technik logistyk przygotowuje się do wyjazdu na praktyki – telekonferencje

Kolejne praktyki w Hiszpanii

Kolejne praktyki w Hiszpanii

Foto: ZSP im. KZL w Lubaniu

Uczniowie Technikum w zawodzie technik logistyk w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Kombatantów Ziemi Lubańskiej w lipcu wyjadą na kolejne praktyki do Hiszpanii. W związku z tym w szkole trwają przygotowania do tego wyjazdu.

W ramach przygotowań 4 kwietnia 2018 r. uczniowie uczestniczyli w telekonferencji z panią Karoliną Jawniak, reprezentującą partnerską organizację przyjmującą Universal Mobility Sl, szefową biura w Walencji.

,,Jest to jedno z działań realizowanych w ramach projektu Viva Espania – praktyki zawodowe dla ambitnych uczniów, realizowanego ze środków PO WER na zasadach Programu Erasmus+ sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe” - informuje Lidia Błażków, dyrektor Szkoły.

Te inne działania, które poprzedziły Telekonferencję, to m.in.. udział młodzieży w rekrutacji do projektu oraz opracowanie przez zakwalifikowanych uczniów anglojęzycznych cv, które zostały przesłane do hiszpańskiego partnera projektu. Podczas wspomnianej telekonferencji uczniowie mieli możliwość zadać pytania, podzielić się swoimi spostrzeżeniami oraz przedstawić swoje preferencje związane z miejscem odbywania praktyk.

Przed uczniami jeszcze jedno działanie, które ma celu jak najlepsze przygotowanie ich do udziału w praktykach. Są to szkolenia kulturowo-pedagogiczne i językowe, które odbędą się już wkrótce.

To będzie drugi z kolei wyjazd uczniów ZSP im. KZL na praktyki do Hiszpanii. Pierwszy miał miejsce w styczniu, a uczestniczyło w nim 32 uczniów z trzech typów techników. Jego rezultaty mogliśmy poznać w czasie Forum Zawodowego, które odbyło się w szkole 14.03.2018 r. Uczniowie przygotowali prezentacje, które przybliżyły ich pobyt w Hiszpanii oraz pokazały korzyści uczestnictwa w projekcie.

Całość prac związanych z realizacją projektu nadzoruje dyrektor szkoły Lidia Błażków, koordynatorem projektu jest pani Edyta Juncewicz-Trela, a na lipcowe praktyki w roli opiekuna ze strony szkoły wyjedzie z młodzieżą pani Monika Połetek.

Autor: ZSP im. KZL w Lubaniu
comments powered by Disqus