Czwartek, 26 kwietnia 2018r.

Imieniny: Marzeny, Klaudiusza, Marii

Strona główna / Powiat

Powiat

Fotorelacja

Turniej Bokserski o Puchar Starosty

26 walk bokserskich stoczono na Turnieju o Puchar Starosty Lubańskiego. Na zawody przyjechało wielu utalentowanych zawodników. Tego dnia walka o laury nie była jednak najważniejsza.

czytaj więcej

Powiat Lubań

Oferta edukacyjna

Kończysz właśnie szkołę gimnazjalną i rozważasz wybór dobrej szkoły średniej? Sprawdź możliwości kontynuowania nauki w szkołach ponadgimnazjalnych, których organem prowadzącym jest Powiat Lubański, bo naprawdę warto.

czytaj więcej

Wrocławska na finiszu

Jeszcze tylko oznakowanie poziome i zakończona zostanie modernizacja nawierzchni ulicy Wrocławskiej. Droga wymagała remontu, a zadanie zrealizowane zostało przez trzy samorządy. Wyremontowany odcinek stanowi wyjazd z Lubania w kierunku Nowogrodźca (przy cmentarzu).

czytaj więcej

Rów zabezpieczony

Niezabezpieczony, głęboki rów odwadniający tuż przy jezdni przy ulicy 1 Maja w Uniegoszczy już nie stwarza zagrożenia. Na długości 240 metrów ułożono rurociąg odwadniający wraz z dwoma studniami rewizyjnymi. Na tym jednak nie koniec.

czytaj więcej

Powiat Lubań

Najlepsi wśród powiatów

10 kwietnia br. podczas Zgromadzenia Ogólnego ZPP, w którym uczestniczyła Teresa Dudkiewicz-Kozań, przewodnicząca rady wraz ze starostą lubańskim Walerym Czarneckim, odbyła się uroczystość wręczania nagród zwycięzcom Ogólnopolskiego Rankingu Gmin i Powiatów za rok 2017 w kategorii powiaty.

czytaj więcej

Powiat Lubań otrzymał promesę 3,4 mln zł.

Droga Grabiszyce-Zalipie do remontu

To już pewne, droga z Grabiszyc Górnych do Zalipia jeszcze w tym roku zostanie zmodernizowana. W dniu dzisiejszym przegłosowana została uchwała, która z pewnością ucieszy wszystkich użytkowników tej drogi.

czytaj więcej

Powiat Lubań

Działania społeczne w powiecie

Podczas ostatniej sesji rady powiatu lubańskiego, Katarzyna Wójcik, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie przedstawiła radnym sprawozdanie z działalności w roku 2017 podległej jednostki. Poruszono również temat ośrodków interwencji kryzysowej oraz dla matek z małoletnimi dziećmi i kobiet w ciąży jak i Środowiskowego Domu Samopomocy.

czytaj więcej

Powiatowa debata

GPS, czyli gdzie po szkole?

,,GPS - czyli gdzie po szkole. Kształcenie zawodowe dla rynku pracy”. Pod takim hasłem w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych, zorganizowano debatę, w której udział wzięło blisko 200 osób m.in. przedstawiciele kuratorium, lokalnych firm, samorządowcy, dyrektor powiatowego urzędu pracy, nauczyciele i młodzież z powiatowych szkół.

czytaj więcej

Powiat Lubań ogłosił wyniki

Pieniądze na realizację zadań publicznych

Powiat Lubański ogłosił wyniki tegorocznego konkursu dla organizacji pozarządowych na realizację zadań publicznych. Najwięcej, bo 6 tys. zł otrzymali pszczelarze. W najmniejszej kwocie - 940 zł dofinansowano pojedyńcze zadanie Stowarzyszenia Zamek Czocha.

czytaj więcej

Viva Espania

Krok do sukcesu

W środę (14.03 br.) odbyło się forum zawodowe, podczas którego przedstawiono rezultaty realizowanego przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Kombatantów Ziemi Lubańskiej projektu pn. „Viva Espania – praktyki zawodowe dla ambitnych uczniów” realizowanego w ramach programu POWER VET na zasadach Erasmus +.

czytaj więcej

Powiat Lubań

Doposażenie straży, kursy oraz wspólne ćwiczenia

Skoordynowanie działań zaplanowanych w związku z realizacją projektu, zapoznanie się ze strukturą organizacyjną powiatowej komendy, jej zasobami kadrowymi oraz wyposażeniem. Temu służyło spotkanie z przedstawicielami miasta Löbau w ramach realizowanego wspólnie projektu.

czytaj więcej

Sytuacja na rynku pracy w powiecie

Nawet 4000 zatrudnionych cudzoziemców

Podczas lutowej sesji, radni przywitali nową dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Lubaniu oraz zapoznali się z aktualną sytuacją na rynku pracy. Z szacunków dyrektor PUP wynika, że na koniec roku 2018 w powiecie pracować może nawet 4000 cudzoziemców.

czytaj więcej

Powiat Lubań

Środowiskowy Dom Samopomocy ma kierownika

Radni przywitali kierownika nowej placówki. W wyniku przeprowadzonego naboru na stanowisko kierownika zatrudniona została Małgorzata Skorupska. Posiada ona odpowiednie wykształcenie, umiejętności oraz doświadczenie w pracy z osobami zaburzonymi psychicznie. Podczas wystąpienia przedstawiona została koncepcja funkcjonowania Środowiskowego Domu Samopomocy w Smolniku.

czytaj więcej

Powiat Lubań

Nowy radiowóz dla lubańskiej policji

Komenda Powiatowa Policji w Lubaniu wzbogaciła się o nowy radiowóz, którego zakup współfinansował Powiat Lubański. Zakup samochodu dofinansował w połowie powiat, resztę pokryła Komenda Wojewódzka Policji we Wrocławiu.

czytaj więcej

Powiat Lubań

16 projektów za ponad 17 milionów

Powiat Lubański realizuje w tym roku 16 projektów unijnych, których wartość przekracza 17,4 mln zł. Tylko w 2018 roku wydatkowanych zostanie ponad 12,4 mln zł, które przeznaczone zostaną między innymi na przebudowę drogi z Siekierczyna do Nowej Karczmy, modernizację siedemnastu sal edukacyjnych czy doposażenie straży pożarnej. Przyjrzyjmy się tym największym

czytaj więcej

Nowa świetlica

Inwestycje realizowane w Domu Wczasów Dziecięcych w Świeradowie-Zdroju nie przestają zadziwiać gości odwiedzających to miejsce. Oddano do użytku nową świetlicę. Dom Wczasów Dziecięcych jest jedną z nielicznych w kraju placówek specjalizujących się w organizacji wypoczynku dzieci i młodzieży.

czytaj więcej

TV Łużyce

Nowa szefowa PUP Lubań

Powiatowy Urząd Pracy w Lubaniu ma nową szefową. Po odejściu dyrektor Krystyny Muchy na emeryturę ogłoszono konkurs na nowego dyrektora. Konkurs wygrała doświadczona osoba z Bolesławca.

czytaj więcej

Powiat Lubań

Ośrodki wsparcia w naszym powiecie

Do nieprzewidzianych sytuacji należy się przygotować. Niebawem swoją działalność rozpoczną powiatowe ośrodki pomagające przez całą dobę ludziom po traumatycznych przejściach. Będzie to wspólne działanie pięciu powiatów.

czytaj więcej

Powiat Lubań

Remont Wrocławskiej w Lubaniu

Remont ulicy Wrocławskiej w Lubaniu, zapowiadany był już w ubiegłym roku. Wykonawcy nie udało się jednak wyłonić. W tym roku, ze względu na sprzyjające warunki pogodowe inwestycja ta ruszyła.

czytaj więcej

Powiat Lubań

Kwalifikacja wojskowa w powiecie

W dniach od 15 lutego do 28 lutego 2018 roku na terenie powiatu lubańskiego zostanie przeprowadzona kwalifikacja wojskowa. W naszym powiecie obejmie około 350 osób – przede wszystkim mężczyzn urodzonych w 1999 roku.

czytaj więcej

 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 Następna Ostatnia