Czwartek, 26 kwietnia 2018r.

Imieniny: Marzeny, Klaudiusza, Marii

Strona główna / Powiat / Zwycięzcy Rankingu Powiatów

Powiat Lubań

Zwycięzcy Rankingu Powiatów

Zwycięzcy Rankingu Powiatów

Jedyny w swoim rodzaju, ogólnopolski ranking oceniający dobre działania i rozwiązania na rzecz pozyskiwania środków krajowych i zagranicznych, inwestycji infrastrukturalnych po raz kolejny wyłonił najlepsze samorządy. Powiat Lubański został oceniony bardzo wysoko.

Znamy laureatów Ogólnopolskiego Rankingu Gmin i Powiatów. W rankingu najaktywniejszych samorządów prowadzonym przez Związek Powiatów Polskich, obejmującym rok 2016, powiat lubański zajął pierwsze miejsce wśród powiatów ziemskich z dolnego śląska. Natomiast w klasyfikacji ogólnopolskiej powiat zajmuje siódme miejsce, w kategorii powiatów do 60 tysięcy mieszkańców, uzyskując tym samym tytuł ,,Laureata Rankingu Powiatów”. Tytuł ten jest przyznawany powiatom, które po zakończeniu rankingu w danym roku zajmą pozycję od II do X.

- Konkurs jest bezpłatny i dobrowolny. Od lat cieszy się zainteresowaniem wśród wszystkich samorządów szczebla gminnego i powiatowego. Ranking jest jedynym w Polsce tego rodzaju przedsięwzięciem, zarządzanym na bieżąco przez ekspertów w trybie on-line. Celem tego przedsięwzięcia jest wyłonienie i nagrodzenie najaktywniejszych samorządów w kraju – tłumaczy Walery Czarnecki, starosta lubański.

Ranking prowadzony jest w podziale na sześć kategorii jednostek samorządu terytorialnego: powiaty do 60 tys. mieszkańców; powiaty od 60 do 120 tys. mieszkańców; powiaty powyżej 120 tys. mieszkańców; miasta na prawach powiatu; gminy miejskie i miejsko-wiejskie oraz gminy wiejskie. Ranking trwa przez cały rok.

Samorządy sklasyfikowane w rankingu są oceniane przez ekspertów ZPP według wielu kryteriów zgrupowanych w blokach tematycznych, takich jak: działania inwestycyjne, pozyskiwanie środków zewnętrznych – krajowych oraz zagranicznych jak i również rozwój e-usług. W rankingu brane są pod uwagę również rozwiązania poprawiające jakość obsługi klienta oraz funkcjonowanie jednostki samorządu terytorialnego oraz współpraca krajowa i międzynarodowa.

Autor: Powiat Lubań
comments powered by Disqus