Piątek, 23 marca 2018r.

Imieniny: Pelagii, Oktawiana, Feliksa

Strona główna / Powiat / Uwaga! Silne burze z gradem

Ostrzeżenie meteorologiczne Nr 72

Uwaga! Silne burze z gradem

Uwaga! Silne burze z gradem

Foto: Powiat Lubań

Jak na razie nic na to nie wskazuje, jednak według Biura Prognoz Meteorologicznych mamy dziś 80% szans na wystąpienie w naszym regionie silnych burz z gradem. Ostrzeżenie mówi o 2 stopniu zagrożenia co oznacza możliwość wystąpienia zjawisk powodujących duże straty materialne. Szczegóły w komunikacie.


OSTRZEŻENIE Nr 72
  • Burze z gradem/2

Obszar: województwo dolnośląskie
Ważność: od 2017-08-09 20:00:00 do 2017-08-10 07:00:00
Przebieg: Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu od 25 mm do 40 mm, lokalnie do 50 mm oraz porywami wiatru do 80 km/h. Lokalnie grad.
Prawdopodobieństwo: 80% (Burze z gradem)
Uwagi: Brak.
Czas wydania: 2017-08-09 12:25:00
Synoptyk: Elżbieta Wojtczak-Gaglik
Biuro: Biuro Prognoz Meteorologicznych we Wrocławiu

Poniżej umieszczamy wyjaśnienia oznaczające poszczególne stopnie, pomocne w zrozumieniu możliwej skali zagrożenia.

Stopień zagrożenia 3 - czerwony

Przewiduje się wystąpienie groźnych zjawisk meteorologicznych powodujących na znacznym obszarze bardzo duże szkody lub szkody o rozmiarach katastrof oraz zagrożenie życia. Groźne zjawiska uniemożliwią prowadzenie działalności. Zalecana najwyższa ostrożność, potrzeba częstego śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

Stopień zagrożenia 2 - pomarańczowy

Przewiduje się wystąpienie groźnych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne i zagrożenie życia. Groźne zjawiska w silnym stopniu ograniczają prowadzenie działalności. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

Stopień zagrożenia 1 - żółty

Przewiduje się wystąpienie groźnych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować szkody materialne, możliwe zagrożenie życia. Prowadzenie działań w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

Autor: IMGW/Powiat Lubań
comments powered by Disqus