Poniedziałek, 19 marca 2018r.

Imieniny: Józefa, Bogdana

Strona główna / Powiat / Nadciąga zielona fala?

Trwa remont

Nadciąga zielona fala?

Nadciąga zielona fala?

Foto: eLuban.pl

Od dwóch tygodni trwają prace remontowe na skrzyżowaniu ulic: Podwale, Zgorzeleckiej i Ratuszowej. To jedno z trudniejszych skrzyżowań w mieście, szczególnie w dzień targowy.
Jak długo potrwa remont?

Wspólna inwestycja Samorządu Województwa Dolnośląskiego, Powiatu Lubańskiego i Miasta Lubań obejmie modernizację jezdni, wymianę nawierzchni, remont chodników oraz uruchomienie sygnalizacji świetlnej na tym jednym z bardziej zakorkowanych skrzyżowań w mieście.

Obecnie trwają prace przygotowawcze, gdyż sygnalizacja świetlna ma być uruchomiona jeszcze tej jesieni. Jak dowiadujemy się z korespondencji jaką prowadziliśmy z DSDiK Wrocław, nowa sygnalizacja będzie skoordynowana z istniejącymi sygnalizacjami (zgodnie z wymaganiami DSDiK) w ciągu ulic: Podwale – Bankowa – 7 Dywizji - Dworcowa. Jeżeli ta informacja się potwierdzi, mieszkańcy Lubania będą świadkami przełomu komunikacyjnego, czyli pierwszą w powiecie zieloną falą. Możliwe też, że dzięki temu do normalności wróci sytuacja z sygnalizacją na przejściach dla pieszych przy ulicach Bankowej i Podwale oraz Dworcowej i 7 Dywizji. Pisaliśmy o tym tutaj >>

Tymczasem, zarówno kierowcy jak i piesi muszą uzbroić się w cierpliwość, gdyż na realizację wszystkich prac przyjdzie nam poczekać najprawdopodobniej do wiosny.

Już niebawem do trwającej na Podwalu inwestycji dołączy remont ulicy Spółdzielczej i Ratuszowej, spowoduje to pewne utrudnienia dla użytkowników dróg, ale mam nadzieję, że wiosną wszyscy będziemy się cieszyć wyremontowanym centrum miasta. - mówi dla TV Łużyce Arkadiusz Słowiński, burmistrz Lubania.

Remont dróg w centrum miasta pochłonie ponad milion złotych. Na ten cel Powiat Lubański oraz Miasto Lubań przeznaczą po 125 tysięcy złotych, resztę pokryje Województwo Dolnośląskie.

Autor: red.
comments powered by Disqus