Poniedziałek, 19 marca 2018r.

Imieniny: Józefa, Bogdana

Strona główna / Powiat / Co z Różaną?

Co z Różaną?

Co z Różaną?

Foto: eLuban.pl

To jest masakra, codziennie ta sama walka, na górze slalom między dziurami, a na dole z przeszkodami. Maszyn nie widać, roboty jakby stanęły. Ile jeszcze to potrwa? - tak napisała do nas czytelniczka. Rzeczywiście jeszcze niedawno na ulicy Różanej prace szły pełną parą, czy remont został wstrzymany?

Okazuje się, że nie. Remont Różanej trwa i wygląda na to, że zakończy się zgodnie z harmonogramem, z końcem października. Pozorne ustanie prac wynika z problemów z wykonaniem odwodnienia jezdni. Powstały rów melioracyjny o głębokości 3,5 m wymusza wykonanie rurociągu odwadniającego o długości 290 metrów. Nowe zadanie oznacza dodatkowe środki i czas.

Właściwie jeden dzień wystarczy na położenie nowej nawierzchni, natomiast teraz musimy wykonać rurociąg odwadniający i studnie rewizyjne. Nastąpiło tam przegłębienie i odwodnienie drogi byłoby niemożliwe, przecież 3,5 metrowy rów odwadniający to Kanał Sueski a nie odwodnienie. Wystosowaliśmy środki w wysokości 20 tys na wykonanie tego rurociągu. Oczywiście po jego położeniu istniejący rów zostanie zasypany, będzie można stabilizować pobocze i kłaść nawierzchnię. Sądzę, że remont zakończy się zgodnie z planowanym terminem. - wyjaśnia starosta lubański, Walery Czarnecki.

Wygląda na to, że jeszcze przez półtora miesiąca kierowcy będą musieli wykazać się cierpliwością, choć jak wjedziemy do centrum Lubania to będzie musiało nam jej wystarczyć do wiosny, bowiem rusza właśnie remont Spółdzielczej, Ratuszowej i Podwala. Za to po Różanej ze spokojem powinniśmy przejechać 1 listopada.

Autor: red.
comments powered by Disqus