Wtorek, 20 marca 2018r.

Imieniny: Klaudii, Eufemii, Maurycego

Strona główna / Powiat / Nowy komendant powiatowej straży

Powiat Lubań

Nowy komendant powiatowej straży

Nowy komendant powiatowej straży

Foto: straz.wroclaw.pl

W poniedziałek, na mocy decyzji dolnośląskiego komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej, powołano nowych komendantów powiatowych. Akt powołania z rąk komendanta dolnośląskiej PSP st. bryg. Adama Koniecznego otrzymał mł. bryg. mgr inż. Zbigniew Szyszło.

Podczas wręczenia aktów powołania, komendant Adam Konieczny podkreślił, że obecne decyzje o powołaniu wymienionych oficerów na stanowiska komendantów powiatowych, to wyraz uznania, ale też jednocześnie zobowiązanie. Kierowanie komendami powiatowymi PSP wiąże się z odpowiedzialnością za wszystkie dziedziny życia służbowego, a w dalszej konsekwencji za realizację zadań związanych z umacnianiem bezpieczeństwa na swoim terenie odpowiedzialności.

Nowy komendant młodszy brygadier Zbigniew Szyszło, pochodzący z Lubania, służbę w ochronie przeciwpożarowej rozpoczął w 1995 roku. W jednostce, którą dziś dowodzi, służy od roku 1998. W roku 2010 został zastępcą komendanta powiatowego w Lubaniu.

Przez lata służby dał się poznać jako strażak w pełni zdyscyplinowany i odpowiedzialny, wymagający zarówno od siebie jak i osób mu podległych. Mimo to jest osobą lubianą i cieszącą się szacunkiem całej załogi. Osobiście kierował dużymi akcjami powodziowymi i ratowniczo-gaśniczymi takimi jak: akcja powodziowa w miejscowości Olszyna Lubańska (w latach 2010, 2012, 2013, 2016).

Kierował również w początkowej fazie pożaru działaniami ratowniczo-gaśniczymi podczas bardzo dużego pożaru zakładu produkcyjnego „Imka” w Lubaniu (08.07.2012).

Autor: Powiat Lubań
comments powered by Disqus