Piątek, 25 maja 2018r.

Imieniny: Grzegorza, Urbana, Magdaleny

Strona główna / Powiat / Postępy powiatowych inwestycji

Postępy powiatowych inwestycji

Postępy powiatowych inwestycji

Foto: Powiat Lubań

Trwają prace remontowe trzykilometrowego odcinka drogi powiatowej nr 2454D relacji Siekierczyn – Nowa Karczma. Ponad połowę inwestycji pokryje dotacja.

Zakres prac remontowych polegał będzie między innymi na ułożeniu nowej nawierzchni, poszerzeniu jezdni, a także wykonaniu przepustów w ciągu drogi oraz zjazdów do dróg gminnych i posesji.
Na wyznaczonym odcinku przebudowana została konstrukcja mostowa, gdzie w chwili obecnej trwają prace montażowe barier ochronnych oraz wyłożono część chodników. Planowana realizacja zadania to lata 2017 – 2018.

Jak podkreśla starosta lubański, Walery Czarnecki, środki na ten cel pozyskane zostały w ramach projektu „Budowa lub modernizacja dróg lokalnych” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020.
Generalnym wykonawcą prac na 3,3 kilometrowym odcinku drogi jest Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Sp. z o. o. z Jałowca, a koszt całej inwestycji to 3 497 000 złotych.

Rozpoczęła się rónież przebudowa ulicy Leśnej w Lubaniu. 11 października rozpoczną się prace przy odbudowie nawierzchni ulic: 7 Dywizji i Kościuszki (odcinek od Urzędu Miasta do Miejskiego Domu Kultury). Są to kolejne powiatowe inwestycje, które zrealizowane zostanią z środków pozyskanych przez Powiat z budżetu Województwa Dolnośląskiego.

Autor: Powiat Lubań
comments powered by Disqus