Czwartek, 22 marca 2018r.

Imieniny: Katarzyny, Boguslawa

Strona główna / Powiat / Problemy z rejestracją aut

CEPiK 2.0

Problemy z rejestracją aut

Problemy z rejestracją aut

Nowe zasady płatności i wykonywania przeglądów technicznych pojazdów obowiązują od poniedziałku (13.11). Media ogólnopolskie donoszą, że nowy system nie działa, bądź działa w wersji testowej. Okazuje się, że lubańskie stacje kontroli pojazdów i Starostwo Powiatowe również mają problemy z Centralną Ewidencją Pojazdów.

Jeszcze wczoraj Starostwo Powiatowe w Lubaniu opublikowało komunikat o możliwych utrudnieniach w pracy Wydziału Komunikacji i Drogownictwa, właśnie z powodu nowej wersji Centralnej Ewidencji Pojazdów. Nowy system niestety nie działa, więc zarejestrowanie auta, dokonanie wpisu w dowodzie rejestracyjnym czy inne czynności są po prostu nie do zrealizowania.

Można było spodziewać się problemów technicznych związanych z wprowadzeniem nowej wersji CEPiK 2.0. Dziś udało się nam zarejestrować 6 pojazdów, jednak system nie działa i musimy odsyłać klientów na inny termin. Dokonujemy wymiany czasowych dowodów rejestracyjnych, choć rzeczywiście nieprawidłowości w systemie znacząco wydłużają czas obsługi. System nie działa więc nie możemy dokonywać wpisów o zastawach bankowych na pojazdach. Przepraszamy mieszkańców za utrudnienia, ale nie mamy na to wpływu, musimy poczekać aż system zacznie działać prawidłowo – wyjaśnia starosta lubański, Walery Czarnecki.

Pocieszający jest fakt, że stacje diagnostyczne wykonują przeglady techniczne pojazdów, mimo że one również dostepu do systemu nie mają.
Wykonujemy przeglądy techniczne pojazdów, jednak nowa wersja CEPiK 2.0 nie działa, a poprzednia wersja została już wyłączona, więc nie możemy wprowadzać danych do nowego systemu - informuje diagnosta Stacji Kontroli Pojazdów ZODIAK w Lubaniu.

Nowe rozwiązania miały zapewnić płynny przepływ informacji o pojeździe i przeciwdziałać oszustwom. Kiedy CEPiK 2.0 będzie działał? Na to pytanie odpowiedź zna chyba jedynie Ministerstwo Cyfryzacji. Tymczasem należy uzbroić się w cierpliwość.

Autor: red.
comments powered by Disqus