Czwartek, 22 marca 2018r.

Imieniny: Katarzyny, Boguslawa

Strona główna / Powiat / V Przegląd Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych

Słupsk 2017

V Przegląd Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych

V Przegląd Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych

Choć od Przeglądu w Słupsku minął już ponad miesiąc, właśnie otrzymaliśmy zdjęcia z występu i chcielibyśmy podzielić się z Państwem naszymi doświadczeniami i przeżyciami.

W ramach współpracy między powiatami słupskim i lubańskim uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Lubaniu wzięli udział w V Przeglądzie Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych w Słupsku, którego organizatorem jest Stowarzyszenie ,,Zacisze" działające przy DPS w Lubuczewie. Można powiedzieć, że placówka zaprzyjaźniona, gdyż w ubiegłym roku uczniowie naszej szkoły brali udział w I Spartakiadzie Osób Niepełnosprawnych w Ustce, prezentując swoje talenty sportowe i zajmując czołowe miejsca.

Inicjatorem wyjazdu była Pani dyrektor Barbara Madejska, która czuwała nad całością przygotowań.

Szkolny zespół teatralny zaprezentował w dniu 25 września 2017r. inscenizację pt. „Autostop”, na podstawie autorskiego scenariusza Pań: Klaudii Nuzban i Katarzyny Stabryn. Pani Marta Jaworska wspierała projekt przygotowując rekwizyty wspólnie ze szkolnym konserwatorem Panem Janem Tokarskim, który jednocześnie był naszym kierowcą.

Na Przeglądzie w Słupsku swoje talenty aktorskie i wokalne prezentowali uczniowie, którzy współtworzą szkolne koło teatralne - „Grupa z klasą”, a byli to: Aleksandra Chorzępa, Katarzyna Czepiel, Barbara Wójtowicz, Tomasz Maniecki oraz Szymon Wolfram i Patryk Kudła.

Przeglądy Artystyczne Osób Niepełnosprawnych nie mają zazwyczaj charakteru konkursu, są to prezentacje polegające na dzieleniu się radością i umiejętnościami. Dlatego razem z uczniami biorącymi udział w Przeglądzie wzruszaliśmy i bawiliśmy się doskonale podczas prezentacji pozostałych 15 uczestników. Była to również okazja na spotkanie i wymianę doświadczeń z uczniami, nauczycielami i trenerami z różnych części Polski.

Nasz trzydniowy pobyt nad morzem był także okazją do relaksu i spacerów po plaży. Uczniowie mieli okazję odbyć rejs statkiem po morzu. Podziwialiśmy piękne widoki i korzystaliśmy ze słonecznej pogody.

Udział w Imprezie był świetnym doświadczeniem zarówno dla uczniów, jak i dla nas, nauczycieli. Wróciłyśmy z głowami pełnymi pomysłów na nowe przedsięwzięcia, które na pewno będziemy realizować w przyszłości.

Jednak przede wszystkim wróciłyśmy dumne z naszych uczniów, którzy z zaangażowaniem i odpowiedzialnością prezentowali się na scenie. Dumnie reprezentowali nie tylko Naszą Szkołę, ale także Powiat Lubański.

Autor: Katarzyna Stabryn
comments powered by Disqus