Niedziela, 20 maja 2018r.

Imieniny: Bazylego, Bernardyna, Aleksandra

Strona główna / Powiat / Relacja - WOŚP 2018!

Pisarzowice, Leśna, Świeradów-Zdrój i Lubań

Relacja - WOŚP 2018!

Relacja - WOŚP 2018!

Foto: eLuban.pl / Tomasz Solecki / OKiS Leśna / Jakub Rożko

WOŚP-owa niedziela była bardzo aktywnym dniem, w wyniku zaangażowania sztabu ludzi i 150 wolontariuszy w powiecie lubańskim zebrano ponad 123 tys zł. Padło też kilka rekordów, a to jeszcze nie koniec zbiórki.

Druga niedziela stycznia tradycyjnie zarezerwowana jest dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W trakcie 26 Finału na ulice polskich miast wyruszyło 120 tys. wolontariuszy skupionych wokół 1700 sztabów. Jak czytamy na stronach WOŚP po północy kwota zadeklarowana wynosiła 81 423 542 zł!! Kwota imponująca, bowiem w tym samym czasie w roku ubiegłym były to 62,4 mln zł. Rodacy po raz kolejny udowodnili, że mają wielkie serce i można zebrać więcej. Podobnie było w powiecie lubańskim tu również nie zabrakło ludzi dobrej woli.

W roku 2018 na terenie powiatu działały aż cztery sztaby WOŚP, które wystawiły 150 wolontariuszy. Dzięki ich zaangażowaniu udało się zebrać rekordową kwotę pieniędzy, bo aż    123 399 zł. To ponad 44 tys. więcej niż w roku ubiegłym! Wszystko „Dla wyrównania szans w leczeniu noworodków”.

Sztab WOŚP Pisarzowice

Tu sztab zorganizowano w szkole podstawowej i zrobiono to po raz pierwszy. Już o godzinie 13. można było wziąć udział w biegu WOŚP "Policz się z cukrzycą". To nie był koniec sportowych emocji, w czasie gdy trwały występy artystyczne oraz licytacje na hali sportowej rozegrano emocjonujący turniej siatkarski.

Równie wiele emocji przysporzyły same występy i licytacje. W trakcie tych ostatnich najwięcej działo się w trakcie licytowania zabiegu wybielania zębów i koszulki zawodnika PGE Turów. Tylko w trakcie tych dwóch aukcji wylicytowano kwoty 900 i 250 zł. W sumie 15 wolontariuszy i liczne licytacje pozwoliły w Pisarzowicach zebrać kwotę 13 108,95 zł. Gratulujemy!

Jeszcze w trakcie 26 Finału gminni włodarze zadeklarowali wsparcie przy organizacji przyszłorocznej zbiórki. Jak mówi wójt gminy, Zbigniew Hercuń – Jeżeli wszystko się uda chcielibyśmy w przyszłym roku zrobić finałowy koncert na scenie plenerowej rozstawionej w pobliżu szkoły.
Zapraszamy do obejrzenia naszej transmisji, gdzie w roli aktorów pojawili się rodzice.

Sztab WOŚP w Leśnej

Na mieszkańców miasta i gminy Leśna tego dnia czekała moc atrakcji. Od południa do wieczora w domu kultury trwały licytacje, kiermasze, występy artystyczne dzieci i młodzieży, do dyspozycji była również fotobudka. Część koncertową wypełniły występy zespołów Obsydian i Salen oraz gwiazdy wieczoru Agaty Hylińskiej.

Tegoroczny finał WOŚP spokojnie można nazwać rekordowym. Rekordów nie zabrakło również w Leśnej. Dzięki Stowarzyszeniu Zabiegani i tu zorganizowano bieg WOŚP "Policz się z cukrzycą". O godzinie 13. na stracie stanęło 48 biegaczy, to aż o 25 osób więcej niż w roku ubiegłym. Swoje kwesty już od samego rana prowadziło 39 wolontariuszy i podobnie jak w roku ubiegłym najwięcej zebrał Jan Surowiec. Tu również padł rekord, do puszki byłego burmistrza trafiło 3052,06 zł + 22 €.

Łącznie 26 Finał WOŚP w Leśnej pozwolił zebrać 25 459,02 zł. To niemal 3000 więcej niż w roku ubiegłym. Ten wynik zawdzięczać można min. świetnym licytacjom. - Najlepiej poszły gadżety od Agaty Hylińskiej, uczestniczki programu The Vioce of Poland. Nie mniejszym zainteresowaniem cieszyło się serce przekazane przez dzieci z przedszkola Tęczowa Dolina i trąbka - dar od lokalnego pasjonata historii i artysty, Stanisława Leszczyńskiego – usłyszeliśmy od dyrektor OKiS w Leśnej, Agnieszki Smolińskiej. Poniżej transmisja z występów i licytacji na scenie leśniańskiego OKiS, oraz fotorelacja.

Sztab WOŚP Świeradów-Zdrój

I tu niedziela to cały dzień aktywności na wielu poziomach. Były występy artystyczne i pokazy karateków z KS Samuraj. Gwiazdą dnia był natomiast zespół TNT, a imprezę zakończono światełkiem do nieba. W trakcie licytacji największym zainteresowaniem cieszyły się gadżety przekazane przez tamtejszych strażaków. - Pluszowe pieski, wóz strażacki, koszulki, kalendarze wszystkie te przedmioty były wprost rozchwytywane. Zwykły kalendarz ścienny został zlicytowany za 200 zł - mówiła nam Teresa Fierkowicz, szef tamtejszego sztabu.

Ostatecznie zlicytowano wszystkie przekazane przedmioty. Pieniądze z aukcji i puszek wolontariuszy dały imponującą kwotę jak na to czterotysięczne miasto. Po zsumowaniu wszystkich pieniędzy okazało się, że zebrano 39.611 zł, 350 € i 2306 Kč. Gratulujemy!
W tym roku najlepszym świeradowskim wolontariuszem indywidualnym okazała się Justyna Lonycz, która w swojej puszcze zgromadziła 1583 zł.

Sztab WOŚP Lubań

W Lubaniu Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała już dzień wcześniej. W sobotę na hali sportowej MOSiR odbył się 3-godzinny Maraton Zumby, podczas którego zbierano pierwsze datki. Maraton był doskonałą rozgrzewką przed Finałem.
W niedzielne południe na Rynku, Lubańska Orkiestra Reprezentacyjna zadedykowała swój koncert inicjatywie Jurka Owsiaka, a lubańskie Morsy wskoczyły do lodowatej wody w pobliskich Bożkowicach. Oficjalne otwarcie 26 Finału nastąpiło w Miejskim Domu Kultury i aż do wieczora scena lubańskiego MDK-u była areną emocjonujących licytacji i występów artystycznych. Od rockowych cowerów zespołu The Bazalt przez pokazy tańca towarzyskiego i nowoczesnego po gwiazdę wieczoru - zespół Masters. Wszyscy doskonale się bawili, a wośp-owe puszki napełniały się coraz bardziej. Podczas Finału chętnie oglądano pokazy ratownictwa medycznego. Zainteresowaniem cieszyła się loteria fantowa, a zdjęcie z fotobudki to świetna pamiątka.

Największą pracę w całym wydarzeniu wykonali wolontariusze, to oni kwestowali na ulicach naszego miasta, a pamiętajmy, że kilka godzin w zimowej aurze z uśmiechem na ustach to wyzwanie. Najwięcej jako wolontariusz indywidualny do swej puszki zebrał Denis Mądry znalazło się w niej aż 2401,08 zł. Gratulacje i ukłony dla wszystkich wolontariuszy i wielkie brawa dla darczyńców, gdyż wspólnymi siłami Lubań zebrał 45 220 zł. Nie jest to jednak ostateczny wynik, gdyż nadal trwają aukcje internetowe i możecie jeszcze wziąć w nich udział.

Szczególnie polecamy aukcje, na której możesz wylicytować oglądanie meczu wraz z drużyną PGE Turów Zgorzelec na ich ławce dla rezerwowych. Jedyna taka okazja!

Autor: red.
comments powered by Disqus