Piątek, 20 lipca 2018r.

Imieniny: Czeslawa, Hieronima, Małgorzaty

Strona główna / Region

Region

Cudzoziemcy pokochali Polskę. Coraz mniej chce stąd wyjeżdżać

Coraz więcej obcokrajowców chce pozostać w Polsce na dłużej - mówi w rozmowie z PAP Jakub Dudziak z Urzędu do Spraw Cudzoziemców. Z danych urzędu wynika, że w pierwszym półroczu tego roku liczba cudzoziemców z zezwoleniami na pobyt zwiększyła się o 25 tys. W połowie tego roku takie zezwolenia posiadało łącznie 350 tys. osób.

czytaj więcej

Ostrzeżenie przed wilkami

W ostatnim czasie coraz więcej słychać o wilkach w naszym regionie. Po doniesieniach z okolic Bolesławca, teraz nie bezpodstawny apel do mieszkańców gminy kieruje Wójt Starej Kamienicy.

czytaj więcej

Prokuratura Krajowa

Zaatakował sąsiada kataną

Prokuratura Rejonowa w Zgorzelcu prowadzi śledztwo przeciwko mężczyźnie, który zaatakował sąsiada i zadając mu ciosy pięściami oraz przy użyciu miecza typu katana spowodował ciężki uszczerbek na zdrowiu.

czytaj więcej

Wideo. Gościszów

Spaliło się pole i kombajn

Prawdziwą tragedię przeżył Franciszek Mroziński, rolnik z Gościszowa, podczas prac na polu. W środę 4 lipca, spaliło się niemal 2 hektary plonów na polu i kombajn. Rolnikowi nic się na szczęście nie stało. Niestety – uprawy spalone, a kombajn nadaje się na złom.

czytaj więcej

TV Łużyce

Dorobek życia poszedł z dymem

Do pożaru domu Państwa Samerek z Godzieszowa doszło w sobotę 30 czerwca w godzinach popołudniowych. Wszyscy domownicy na szczęście zdążyli uciec przed ogniem, ratowali po drodze co się da. Akcja straży pożarnej trwała do późnych godzin nocnych. Wielką pomoc okazali sąsiedzi, sołtys i wiele innych ludzi. Trwa akcja pomocy pogorzelcom, bo sami nie zdołają odbudować zniszczonego przez ogień i wodę domu.

czytaj więcej

Zgorzelec

Przewoził nielegalne odpady

Wczoraj (4 lipca 2018 r.) funkcjonariusze z Placówki SG w Zgorzelcu wraz z funkcjonariuszami KAS z Wrocławia prowadzili wspólne działania dotyczące kontroli transgranicznego przemieszczania odpadów. Podczas pełnienia patrolu w powiecie zgorzeleckim skierowali do kontroli pojazd ciężarowy, w którym ujawnili nielegalne odpady.

czytaj więcej

UFO w Krzewiu Wielkim?

Czy z soboty na niedzielę, z 30 czerwca na 1 lipca 2018 roku Krzewie Wielkie koło Gryfowa Śląskiego odwiedziły istoty pozaziemskie? Pytanie na chwilę obecną pozostaje bez odpowiedzi, tak jak i to, w jaki sposób powstały dziwne piktogramy w zbożu?

czytaj więcej

Wprowadzili do obrotu 10 kg narkotyków

CBŚP zatrzymało "chemika"

CBŚP wspólnie z dolnośląską Prokuraturą Krajową kolejny raz zadało cios w przestępczość narkotykową.

czytaj więcej

Godzieszów

Byli poszukiwani, wpadli gdy wieźli kradzione paliwo

Zatrzymanie dwóch poszukiwanych przez organy ścigania, ujawnienie kierowcy, który prowadził pojazd pomimo braku uprawnień oraz odzyskanie ponad 90 litrów skradzionego paliwa. To wynik tylko jednej kontroli drogowej przeprowadzonej przez funkcjonariuszy ze Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki Straży Granicznej w Ludwigsdorfie.

czytaj więcej

BOOMFest 2018

Najważniejszym wydarzeniem projektu RegionalManagement był BOOM FEST 2018 , który odbył się 14 czerwca br. Festiwal Kultury Młodzieżowej zorganizowany został przez uczniów ze szkół dolnośląskich i saksońskich i cieszył się wielkim zainteresowaniem.

czytaj więcej

Pieniądze na usuwanie skutków klęsk żywiołowych

Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak wręczył kolejne promesy na usuwanie skutków klęsk żywiołowych przyznanych przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Niemal 6 mln zł trafi do 19 samorządów z Dolnego Śląska. Do sześciu samorządów z naszego regionu trafiło ponad 2,2 mln zł.

czytaj więcej

Pierwszy z dziewięciu...

Remont mostu we Włosieniu

W lutym tego roku, Dolnośląska Służba Dróg i Kolei z dnia na dzień zmieniła dopuszczalny tonaż na kilku mostach we Włosieniu. Zmiana ta wywołała protesty mieszkańców, którzy jedną decyzją zostali odcięci od ciężkiego transportu. Z początkiem maja wyłoniono wykonawcę remontu pierwszego z dziewięciu mostów w wiosce. Natomiast 8 czerwca Wojewoda Dolnośląski przekazał na realizację zadania 67% potrzebnych środków.

czytaj więcej

Bolesławiec

Kolejne utonięcie na żwirowni

Dryfujące kilka metrów od brzegu ciało wyłowiła straż pożarna, przybyły na miejsce lekarz stwierdził zgon. Według wstępnych ustaleń mężczyzna, który utonął miał około 35 lat. W tym roku to już kolejne utonięcie na tej żwirowni.

czytaj więcej

Aktualizacja. Gryfów Śląski

Dramatyczne zakończenie Kwisonaliów

Dramatyczny przebieg miało zakończenie Kwisonaliów w Gryfowie Śląskim, tuż przed rozpoczęciem fianałowgo koncertu, kierowca pod wpływem alkoholu potrącił 4-letnie dziecko.

czytaj więcej

 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 Następna Ostatnia