Poniedziałek, 19 marca 2018r.

Imieniny: Józefa, Bogdana

Strona główna / Region

Region

Szklarska Poręba

Śmierć na wodospadzie

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło wczoraj na Wodospadzie Szklarki pod Szklarską Porębą. Zginął 26-letni mężczyzna.

czytaj więcej

Kolejna edycja Dolnośląskich Małych Grantów

Rozpoczyna się kolejna edycja programu „Dolnośląskie Małe Granty”, skierowanego do mieszkańców Dolnego Śląska, głównie do nieformalnych grup działających na terenie całego województwa. O dotacje mogą się starać zarówno członkowie organizacji pozarządowych, jak i niezrzeszeni w żadnych strukturach Dolnoślązacy.

czytaj więcej

Dolnośląski Urząd Wojewódzki we Wrocławiu

Podsumowanie akcji ratunkowej po zawaleniu kamienicy w Mirsku

Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak koordynował akcję ratunkową po zawaleniu kamienicy wielorodzinnej w Mirsku w powiecie lwóweckim. Bilans akcji ratunkowej: 10 osób rannych, w tym 5 osób dorosłych i 5 dzieci. Wszyscy poszkodowani zostali przetransportowani do szpitali w Lwówku, Jeleniej Górze, Nowej Soli i Lubaniu.

czytaj więcej

Wideo i fotorelacja

Wybuch butli z gazem w Mirsku

Dziś około 13. w jednej z kamienic w centrum Mirska doszło do wybuchu butli gazowej. W wyniku eksplozji kilka osób zostało poszkodowanych, w tym dwie ciężko. Zniszczona została również konstrukcja budynku.

czytaj więcej

Tragedia w Mirsku

Dziś około 13. w Mirsku przy ul. Mickiewicza doszło do wybuchu gazu. Na miejscu pracują służby ratunkowe.

czytaj więcej

Bogatynia

Policjanci pomogli wydostać się z płonącego budynku

Jeden z policjantów wszedł na dach przybudówki i z płonącego domu odebrał przez okno dwoje dzieci. Później, wykorzystując drabinę, policjanci ewakuowali resztę mieszkańców. Dzięki szybkiej reakcji bogatyńskich funkcjonariuszy udało się uniknąć tragedii.

czytaj więcej

Dolnośląskie Centrum Sportu

Inwestycja za 100 milionów

Samorząd Województwa Dolnośląskiego otrzymał pozwolenie na budowę Dolnośląskiego Centrum Sportu. Już wiosną na Polanę Jakuszycką wejdzie generalny wykonawca, który przez dwa lata zrealizuje jeden z najnowocześniejszych w Polsce i w Środkowej Europie ośrodków biathlonu i narciarstwa biegowego. To właśnie tu rozgrywane będą zawody najwyższej rangi. Dziś samorząd województwa w obecności przedstawicieli rządu zaprezentował trójwymiarowe makiety przedstawiające Dolnośląskie Centrum Sportu w Jakuszycach.

czytaj więcej

Bolesławiec

Kokaina ukryta w kuchennej lampie

Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie narkotyków. Zabezpieczono ponad 300 porcji środków odurzających, część z nich ukryta była w kuchennej lampie. Za posiadanie środków odurzających grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

czytaj więcej

Nowa karetka dla pogotowia

Pogotowie Ratunkowe w Jeleniej Górze swoim rejonem operacyjnym obejmuje powiaty: jeleniogórski, kamiennogórski, lwówecki i lubański. W zespołach ratownictwa medycznego w ciągłej eksploatacji jest 13 karetek, które przejeżdżają rocznie blisko 750 tys. km. Dziś flota pogotowia powiększyła się o nowy ambulans i sprzęt medyczny wartości blisko 750 tys. zł.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 Następna Ostatnia