Sobota, 18 sierpnia 2018r.

Imieniny: Ilony, Bronisława, Heleny

Strona główna / Region

Region

Wideo. Gościszów

Spaliło się pole i kombajn

Prawdziwą tragedię przeżył Franciszek Mroziński, rolnik z Gościszowa, podczas prac na polu. W środę 4 lipca, spaliło się niemal 2 hektary plonów na polu i kombajn. Rolnikowi nic się na szczęście nie stało. Niestety – uprawy spalone, a kombajn nadaje się na złom.

czytaj więcej

TV Łużyce

Dorobek życia poszedł z dymem

Do pożaru domu Państwa Samerek z Godzieszowa doszło w sobotę 30 czerwca w godzinach popołudniowych. Wszyscy domownicy na szczęście zdążyli uciec przed ogniem, ratowali po drodze co się da. Akcja straży pożarnej trwała do późnych godzin nocnych. Wielką pomoc okazali sąsiedzi, sołtys i wiele innych ludzi. Trwa akcja pomocy pogorzelcom, bo sami nie zdołają odbudować zniszczonego przez ogień i wodę domu.

czytaj więcej

Zgorzelec

Przewoził nielegalne odpady

Wczoraj (4 lipca 2018 r.) funkcjonariusze z Placówki SG w Zgorzelcu wraz z funkcjonariuszami KAS z Wrocławia prowadzili wspólne działania dotyczące kontroli transgranicznego przemieszczania odpadów. Podczas pełnienia patrolu w powiecie zgorzeleckim skierowali do kontroli pojazd ciężarowy, w którym ujawnili nielegalne odpady.

czytaj więcej

UFO w Krzewiu Wielkim?

Czy z soboty na niedzielę, z 30 czerwca na 1 lipca 2018 roku Krzewie Wielkie koło Gryfowa Śląskiego odwiedziły istoty pozaziemskie? Pytanie na chwilę obecną pozostaje bez odpowiedzi, tak jak i to, w jaki sposób powstały dziwne piktogramy w zbożu?

czytaj więcej

Wprowadzili do obrotu 10 kg narkotyków

CBŚP zatrzymało "chemika"

CBŚP wspólnie z dolnośląską Prokuraturą Krajową kolejny raz zadało cios w przestępczość narkotykową.

czytaj więcej

Godzieszów

Byli poszukiwani, wpadli gdy wieźli kradzione paliwo

Zatrzymanie dwóch poszukiwanych przez organy ścigania, ujawnienie kierowcy, który prowadził pojazd pomimo braku uprawnień oraz odzyskanie ponad 90 litrów skradzionego paliwa. To wynik tylko jednej kontroli drogowej przeprowadzonej przez funkcjonariuszy ze Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki Straży Granicznej w Ludwigsdorfie.

czytaj więcej

BOOMFest 2018

Najważniejszym wydarzeniem projektu RegionalManagement był BOOM FEST 2018 , który odbył się 14 czerwca br. Festiwal Kultury Młodzieżowej zorganizowany został przez uczniów ze szkół dolnośląskich i saksońskich i cieszył się wielkim zainteresowaniem.

czytaj więcej

Pieniądze na usuwanie skutków klęsk żywiołowych

Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak wręczył kolejne promesy na usuwanie skutków klęsk żywiołowych przyznanych przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Niemal 6 mln zł trafi do 19 samorządów z Dolnego Śląska. Do sześciu samorządów z naszego regionu trafiło ponad 2,2 mln zł.

czytaj więcej

Pierwszy z dziewięciu...

Remont mostu we Włosieniu

W lutym tego roku, Dolnośląska Służba Dróg i Kolei z dnia na dzień zmieniła dopuszczalny tonaż na kilku mostach we Włosieniu. Zmiana ta wywołała protesty mieszkańców, którzy jedną decyzją zostali odcięci od ciężkiego transportu. Z początkiem maja wyłoniono wykonawcę remontu pierwszego z dziewięciu mostów w wiosce. Natomiast 8 czerwca Wojewoda Dolnośląski przekazał na realizację zadania 67% potrzebnych środków.

czytaj więcej

Bolesławiec

Kolejne utonięcie na żwirowni

Dryfujące kilka metrów od brzegu ciało wyłowiła straż pożarna, przybyły na miejsce lekarz stwierdził zgon. Według wstępnych ustaleń mężczyzna, który utonął miał około 35 lat. W tym roku to już kolejne utonięcie na tej żwirowni.

czytaj więcej

Aktualizacja. Gryfów Śląski

Dramatyczne zakończenie Kwisonaliów

Dramatyczny przebieg miało zakończenie Kwisonaliów w Gryfowie Śląskim, tuż przed rozpoczęciem fianałowgo koncertu, kierowca pod wpływem alkoholu potrącił 4-letnie dziecko.

czytaj więcej

Sroga kara dla niemieckiego motocyklisty

6 tysięcy złotych grzywny i roczny zakaz prowadzenia pojazdów silnikowych na terenie RP - taką karę wymierzył sąd niemieckiemu motocykliście, który zdecydował się na jazdę po Karkonoskim Parku Narodowym.

czytaj więcej

Lubań, Olszyna, Leśna, Świeradów-Zdrój

Kolejne pieniądze na usuwanie skutków klęsk żywiołowych

Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak poinformował, że Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji przyznało kolejne promesy (18 mln zł) na zapobieganie i usuwanie skutków klęsk żywiołowych dla samorządów z Dolnego Śląska. Blisko 2,2 mln zł trafi do 5 gmin i 1 powiatu w naszym regionie.

czytaj więcej

Ujawniono niemal 1 800 000 sztuk papierosów oraz prawie 350 kg tytoniu

Zlikwidowano magazyny i nielegalną krajalnię tytoniu

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Zgorzelcu wspólnie z funkcjonariuszami Dolnośląskiego Urzędu Celno-Skarbowego we Wrocławiu zlikwidowali dwa nielegalne magazyny papierosów oraz krajalnię tytoniu.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 Następna Ostatnia