Czwartek, 26 kwietnia 2018r.

Imieniny: Marzeny, Klaudiusza, Marii

Strona główna / Region

Region

W Rudzicy...

Zostali bez wody

W sobotę wieczorem doszło do awarii wodociągu. Mieszkańcy Siekierczyna, Wesołówki i Rudzicy zostali bez wody w kranach. Ta wciąż nie dociera do około 12 rodzin. O sprawie poinformował nas jeden z czytelników pisząc na [email protected]

czytaj więcej

Premier Ewa Kopacz w Elektrowni Turów

- Mój rząd konsekwentnie realizuje politykę wzmacniania bezpieczeństwa energetycznego naszego kraju – powiedziała w poniedziałek premier Ewa Kopacz podczas inauguracji budowy nowego bloku energetycznego Elektrowni Turów na Dolnym Śląsku. W wizycie w naszym regionie Premier Ewie Kopacz towarzyszył Andrzej Kosiór, Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego.

czytaj więcej

Atelier Wolimierz

Spawanie nie tylko dla kobiet

Fundacja Atelier Wolimierz dostała właśnie dofinansowanie ze środków projektu „Dolnośląski Fundusz Małych Inicjatyw” realizowanego w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na organizację warsztatów - Spawanie nie tylko dla kobiet. Cykl 3 weekendowych warsztatów "Spawanie nie tylko dla kobiet", jest początkiem serii warsztatów skierowanych do mieszkańców okolicznych wsi. 

czytaj więcej

Siekierczyn, Wesołówka, Pisaczów

Komunikat

W związku z zanieczyszczeniem wody spowodowanym awarią sieci wodociągowej w dniu 28 kwietnia 2015 r. proszę mieszkańców miejscowości Wesołówka, Pisaczów i Siekierczyn (posesje o numerach 153, 164, 165, 168a, 169, 173, 176, 177, 186, od 186a do 186f oraz 187a) o używanie wody wyłącznie do celów gospodarczych.

czytaj więcej

Awaria wodociągu w Siekierczynie

Wczoraj o godzinie 15, w związku z uszkodzeniem głównej rury wodociągowej, pozbawione wody zostały Siekierczyn, Wesołówka i Pisaczów. W miejscowościach tych obowiązuje obecnie obowiązek przegotowywania wody do celów spożywczych.

czytaj więcej

Łużyce 1945

Rajd pojazdów historycznych

Od piątku do niedzieli po drogach polskiej i czeskiej części Łużyc przemieszczać będzie się kawalkada pojazdów historycznych w ramach Rajdu Pojazdów Historycznych "Łużyce 1945", mającego upamiętnić 70 rocznicę forsowania Nysy Łużyckiej oraz zakończenia II wojny światowej. W niedzielę 19 kwietnia o godzinie 12.00 pojazdy obejrzeć można będzie również na lubańskim rynku.

czytaj więcej

Zgorzelec

Podpalił dwóch mężczyzn

O tym, że salony gier to punkty niebezpieczne na mapie miasta, przekonali się wczoraj mieszkańcy Zgorzelca. W ostatnim czasie i w Lubaniu dochodziło do incydentów w podobnych salonach, jednak to co wczoraj wydarzyło się w Zgorzelcu mrozi krew w żyłach. W jednym z salonów na ulicy Daszyńskiego, ktoś oblał dwóch mężczyzn łatwopalną substancją i podpalił.

czytaj więcej

Zalipie

Niszczycielska moc wiatru

Wydawać by się mogło, że wiatry, które ostatnimi czasy nawiedziły nasz region poza połamanymi drzewami i paroma uszkodzonymi dachami nie narobiły większych szkód. Niestety w Zalipiu w jednym z małych gospodarstw, porywisty wiatr doszczętnie zniszczył potężną stodołę. 

czytaj więcej

Görliwood – nasi filmowi sąsiedzi

Kto z dorosłych lubanian nigdy nie jeździł na zakupy do pobliskiego Görlitz? Gdy tylko otwarto granice, Polacy bardzo chętnie odwiedzali markowe sklepy na ulicy Berlińskiej i wpadali do pobliskiego Karstadtu – kilkupiętrowego domu handlowego. Mało kto wie, że ten budynek zagrał rolę tytułową w filmie i to filmie obsypanym Oscarami. Mowa o „Grand Budapest Hotel”, który złotą statuetkę otrzymał w czterech kategoriach, w tym między innymi właśnie za scenografię.

czytaj więcej

Beczki niedaleko rzeki Kwisy

Niebezpieczne znalezisko koło Świętoszowa

Jak donoszą bolesławieckie media ponad 16 beczek z nieznaną substancją znaleziono niedaleko rzeki Kwisy, w lesie pod Świętoszowem. Są na nich napisy w języku rosyjskim ostrzegające o niebezpieczeństwie utraty życia. 

czytaj więcej

Archiwum już w Bolesławcu

Koniec lubańskiego archiwum

- Mogliśmy sprzedać ten budynek, ale postanowiliśmy zainwestować w tę instytucję i zaprosić do Bolesławca oddział Archiwum Państwowego. Warto było. Dziś jestem bardzo zadowolony, że się udało, że starania się opłaciły mówił Starosta Bolesławiecki Dariusz Kwaśniewski podczas wizyty w bolesławieckim oddziale Archiwum Państwowego. - To duży wspólny sukces. Na początku nie bardzo wierzyliśmy, że to się uda, tym większa dziś radość ze szczęśliwego finału. 

czytaj więcej

„Tajne zakłady III Rzeszy w powiecie lubańskim”

Dobra wiadomość

Jak ciepłe bułeczki rozeszła się książka skierowana do mieszkańców powiatu lubańskiego pt.: „Tajne zakłady III Rzeszy w powiecie lubańskim” w ciągu dwóch dni rozdano 350 egzemplarzy. I z tym związane mamy dwie wiadomości, jak to bywa w takich przypadkach, jedna jest dobra a druga zła.

czytaj więcej

Schronisko dla zwierząt bezdomnych w Przylasku

Zostań wolontariuszem

Schronisko dla zwierząt bezdomnych w Przylasku działa już od blisko czterech miesięcy. Niedawno ruszyła strona internetowa Schroniska i Facebookowy profil. Przeczytać tam możemy, że schronisko poszukuje wolontariuszy, znaleźć też możemy tam psiaki, które czekają na adopcję. O to jak zostać wolontariuszem, jak adoptować  psa i jak go do schroniska oddać, zapytaliśmy Prezesa Zakładu Utylizacji Odpadów Komunalnych IZERY w Lubomierzu, który to zarządza obiektem w Przylasku.

czytaj więcej

Gmina Siekierczyn

Pożar domu w Rudzicy

W czasie kiedy w Lubaniu dogaszano ogień w lokalu na ul. Fabrycznej zapłonął dom mieszkalny w Rudzicy, niestety kiedy na miejsce dojechały jednostki Państwowej Straży Pożarnej z Lubania połowę dachu strawiły już płomienie.

czytaj więcej

Komisja Europejska zatwierdziła RPO Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020!

Regionalny Program Operacyjny przyjęty

Komisja Europejska w dniu 18 grudnia 2014 r. przyjęła „Regionalny Program Operacyjny Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020”. To ważne wydarzenie, bowiem to właśnie ten dokument reguluje sposób wydawania unijnych funduszy w naszym województwie. Nie wiadomo jeszcze ile pieniędzy z puli 9 mld złotych trafi w naszą okolicę. Pewne jest natomiast na jakie cele przeznaczone zostaną pieniądze. 

czytaj więcej

Cezary Przybylski ponownie wybrany

W końcu znamy marszałka województwa

Minął blisko miesiąc od wyborów samorządowych i dopiero ukonstytuowały się władze samorządowe województwa dolnośląskiego. Spore zamieszanie i wewnętrze tarcia w rządzącej koalicji zakończyły się dopiero wczoraj. 

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 Następna Ostatnia