Sobota, 21 kwietnia 2018r.

Imieniny: Anzelma, Bartosza, Feliksa

Strona główna / Region

Region

Burmistrz Nowogrodźca ogłasza...

Konkurs na hejnał Nowogrodźca

Zapraszamy zatem wszystkich kompozytorów, jak i młodych muzyków, do wzięcia udziału w konkursie na hejnał Nowogrodźca.

czytaj więcej

Działania ZIMA 2013/2014

Mężczyzna uratowany przed mrozem

Leśniańscy policjanci realizując działania ZIMA 2013/2014 zapobiegli zamarznięciu samotnie mieszkającego mężczyzny. 67-letni mężczyzna trafił do szpitala.

czytaj więcej

Wizerunkowy problem

Biedny Zgorzelec

Jeden artykuł umieszczony na popularnym serwisie internetowym wystarczył – Zgorzelec zaczyna być symbolem zubożenia całej Polski.

czytaj więcej

Lwówek

Policjanci namierzyli dziuple ze skradzionym autem

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim namierzyli dziuplę, w której odnaleźli skradzione auto. Zatrzymany mężczyzna, właściciel posesji siedzi teraz w policyjnym areszcie. 

czytaj więcej

Spłonął dach

Pożar w Leśnej

W dniu 16.01.2014r. ok. godziny 2300 doszło do pożaru poszycia dachu hal byłego Zakładu Przemysłu Jedwabniczego „Dolwis” w Leśnej. Spaleniu uległy 2 segmenty dachu w zabudowie zwartej 5 segmentowej.

czytaj więcej

6 osób w areszcie

Kilogramy narkotyków w rękach CBŚ

Policjanci Centralnego Biura Śledczego zlikwidowali dwie profesjonalne uprawy konopi oraz zatrzymali 7 osób. Funkcjonariusze zabezpieczyli 5 kg marihuany, 700 porcji amfetaminy oraz ponad 730 roślin konopi, z których można było uzyskać 18 kg suszu roślinnego. Czarnorynkowa wartość zabezpieczonych narkotyków to prawie 500 tysięcy złotych. Sąd już aresztował 6 osób. Podejrzanym grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

czytaj więcej

Gryfów

Zatrzymali złodzieja paliwa

Policjanci z Komisariatu Policji w Gryfowie Śl. ustalili złodzieja paliwa. Po zatrzymaniu mężczyzna przyznał się do 6 kradzieży paliwa oraz 3 kradzieży tablic rejestracyjnych. 

czytaj więcej

Powiat Lubański

Partnerstwo ze Słupskiem

Sfinalizowano podpisanie umowy partnerskiej z Powiatem Słupskim. Bez wątpienia współpraca pomiędzy tymi powiatami przyczyni się do zwiększenia dynamiki rozwoju dwóch jednostek samorządu terytorialnego oraz wzmocni pozycję powiatu lubańskiego w stosunku do innych regionów w kraju.

czytaj więcej

Zapowiedzi inwestycji

Co będzie się działo w gminie w 2014?

Na naszym portalu prezentowaliśmy już podsumowanie 2013 dokonane przez Wójta Gminy Lubań Zbigniewa Hercunia. Sylwester za nami, wszyscy wymieniliśmy kalendarze na nowe. Przed nami także nowy budżet. Prezentujemy sporządzony, również przez wójta, plan wydatków na rok 2014. Jeżeli chcecie dowiedzieć się na jakie inwestycje pójdą pieniądze w tym roku to zapraszamy do lektury.

czytaj więcej

Pisarzowice

Znaleziono młodego pieska

Jężeli ktoś z Państwa rozpoznaje na zdjeciu swojego psa, to znalazł on tymczasowy dom u dobrych ludzi w Pisarzowicach i tam też jest do odebrania.

czytaj więcej

Podsumowanie Wójta

Inwestycje w gminie w roku 2013

Koniec roku skłania do wszelkiego rodzaju podsumowań, tak też uczynił Wójt Gminy Lubań. Na stronach urzędu przedstawia zestawienie, w którym opowiada jakie inwestycje poczyniono w poszczególnych sołectwach, w roku 2013. Zapraszamy do lektury.

czytaj więcej

Świeradów Zdrój

Zatrzymany złodziej przedświątecznych „zakupów”

Policjanci z Świeradowa-Zdroju zatrzymali sprawcę 3 kradzieży w jednym z dyskontów spożywczych. 26-letni mężczyzna ukradł artykuły spożywcze na łączną kwotę ponad 2.200,-zł. Sprawcy grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. 

czytaj więcej

A w Bolesławcu...

Ponad 6 milionów oszczędności

Warto aktualnie zacisnąć pasa po to, aby dobrze przygotować się do pozyskiwania środków z Unii Europejskiej. Do takich wniosków doszli włodarze Bolesławca, którzy w przyszłym roku planują zaoszczędzić ponad 6 mln zł w postaci nadwyżki budżetowej.

czytaj więcej

Reporterzy "Uwagi" i "Superwizjera" w Świeradowie

Ściek czy Zdrój?

Na to pytanie, w kontekście Świeradowa, starali się będą znaleźć odpowiedź dziennikarze TVN w programie „Superwizjer” dziś o godzinie 23:30.

czytaj więcej

Mirsk

Konstruował bomby w centrum miasta

Policjanci z Gryfowa i Lwówka zatrzymali 26 letniego mieszkańca Mirska, który zajmował się konstruowaniem ładunków pirotechnicznych. Śledztwo ustali czy było to jego hobby, czy też działał na zlecenie grup przestępczych.

czytaj więcej

Sezon narciarski 2013/14

Ceny karnetów na wyciągi w regionie

Sypnęło w Izerach śniegiem na Św. Marcina, a to wedle ludowych przysłów zwiastuje udany sezon narciarski. Zaprzeczyć nie można, że cena karnetu ma znaczący wpływ na poziom zadowolenia z uprawiania tego wspaniałego sportu, dlatego też postanowiliśmy sprawdzić jak będą się kształtowały ceny na okolicznych wyciągach w sezonie 2013/14. 

czytaj więcej

Idzie zima...

W górach już pierwszy śnieg

W szczytowych partiach gór jest zimno, temperatura spadła poniżej zera. Pada śnieg oraz wieje silny wiatr z kierunku południowego-zachodu, w porywach do 20 m/s - to komunikat pogodowy Grupy Karkonoskiej GOPR z wczoraj.

czytaj więcej

Po powodzi w Olszynie

Co z odszkodawaniami?

Olszyna po raz kolejny ucierpiała na skutek powodzi w lipcu tego roku. Woda nie oszczędziła infrastruktury miejskiej, jak i samych mieszkańców. Minęły już 3 miesiące, okazuje się, że to wciąż za mało czasu, aby wypłacić poszkodowanym odszkodowania.

czytaj więcej

Co nowego?

Remonty dróg w powiecie

Niebawem sfinalizowane zostaną kolejne inwestycje drogowe w powiecie lubańskim. Nowe nawierzchnie asfaltowe oraz zatoczki autobusowe, przebudowane chodniki i pobocza to efekt prac powiatu na ważnych szlakach komunikacyjnych. Jeszcze w tym roku do użytku oddanych zostanie 10 kilometrów dróg, 5 kilometrów chodników oraz 3 mosty. Całość tych inwestycji to kwota około 7 milionów złotych.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 |  Następna Ostatnia