Sobota, 24 marca 2018r.

Imieniny: Marka, Gabriela, Katarzyny

Strona główna / Region

Region

XLV Rada Powiatu

Stypendia dla najzdolniejszych

Dzisiejsza sesja Rady Powiatu miała uroczysty charakter. W jej trakcie przyznane zostały Stypendia Starosty dla najzdolniejszych uczniów szkół prowadzonych przez powiat.

czytaj więcej

Bogatynia

Policjanci odzyskali samochód o wartości ponad 120 tysięcy złotych

Zgorzeleccy i bogatyńscy policjanci zatrzymali 26 - letniego mężczyznę podejrzanego o kradzież samochodu osobowego. Mężczyzna na widok policyjnego radiowozu rozpoczął ucieczkę. Funkcjonariusze, aby zatrzymać podejrzanego ustawili blokadę, która zmusiła kierującego do zatrzymania pojazdu. Policjanci odzyskali skradziony luksusowy samochód o wartości ponad 120 tysięcy złotych. 

czytaj więcej

Droga nr 296

Do autostrady nieprędko

Nieoficjalnie płyną do nas informacje potwierdzające naszą wiadomość o problemach z mostem, które podawaliśmy w tekście „Kiedy dojazd do autostrady A4?”.

czytaj więcej

Informacje o dotacjach

Konsultacje na temat Funduszy Europejskich

3 października 2013 r. w siedzibie Starostwa Powiatowego w Lubaniu zostanie zorganizowany Mobilny Punkt Informacji. Podczas dyżuru konsultanta będzie można dowiedzieć się o aktualnych możliwościach pozyskania dofinansowania z Funduszy Europejskich.

czytaj więcej

Ekologia kontra Przemysł

Plany wobec Liściastej Góry

W Urzędzie Gminy Platerówka, od 3 października 2013r, będzie można zapoznać się z planem  zagospodarowania przestrzennego obszaru „Liściasta Góra”, który ulokowany jest na terenie Wielkiego Lasu Lubańskiego.

czytaj więcej

Prace na drodze nr 357

Uciążliwy remont

To kolejna sprawa, którą zgłosiliście do nas na adres: [email protected] Na naszym pasku przeczytać mogliście, że ruch na drodze 357 odbywa się wahadłowo. Dochodzą nas jednak słuchy, że przejazd trasą prowadzącą przez Zarębę szczególnie rano, jest prawdziwą gehenną.

czytaj więcej

Dożynki w Uniegoszczy

Wójtowi „dziękujemy”

To było wyjątkowe spotkanie. W niedzielę (15.09) w Uniegoszczy odbyło się miejsko-wiejskie święto plonów pod hasłem „Dożynki z Sercem - dla Kamila”. Jak to zwykle przy takich okazjach bywa tradycji stało się zadość  - był wieniec dożynkowy, zaproszeni goście i ogrom atrakcji. Nie zabrakło też drobnego zgrzytu na linii mieszkańcy Uniegoszczy - Wójt.

czytaj więcej

Problemy z remontem mostu!

Kiedy dojazd do autostrady A4?

Kiedy w czerwcu tego roku pojawiła się wiadomość, że droga prowadząca z Lubania do autostrady A4 zostanie wyremontowana, wszyscy optymistycznie reagowali na wieścć o tej  inwestycji. Okazuje się jednak, że ...aby  było lepiej, najpierw musi być gorzej i wszyscy cierpimy z powodu utrudnień w ruchu oraz kłopotliwych objazdów. Sprawdziliśmy, jak idą prace na tym strategicznym dla Lubania odcinku drogi.

czytaj więcej

Poszukiwani świadkowie!

Sprawca zbiegł z miejsca wypadku!

Dziś o godzinie 18.30 na krajowej 30-tce ponownie doszło do wypadku. Mieszkaniec Lubania wracający z zakupów niebieskim VW Polo na wysokości Trójcy został uderzony z tyłu przez nadjeżdżające auto. Sprawca kolizji ,nie zatrzymując się, zbiegł z miejsca wypadku.

czytaj więcej

Sezon grzybowy rozpoczęty

Zaginiony grzybiarz

Rozpoczął się czas grzybobrania i interwencji policjantów w związku z poszukiwaniem zaginionych grzybiarzy. W ubiegłą sobotę (07.09) policjanci, strażacy, strażnicy miejscy poszukiwali mężczyzny, który dzień wcześniej wybrał się na grzyby.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28