Środa, 20 czerwca 2018r.

Imieniny: Diny, Bogny, Florentyny

Strona główna / Region

Region

A w Bolesławcu...

Ponad 6 milionów oszczędności

Warto aktualnie zacisnąć pasa po to, aby dobrze przygotować się do pozyskiwania środków z Unii Europejskiej. Do takich wniosków doszli włodarze Bolesławca, którzy w przyszłym roku planują zaoszczędzić ponad 6 mln zł w postaci nadwyżki budżetowej.

czytaj więcej

Reporterzy "Uwagi" i "Superwizjera" w Świeradowie

Ściek czy Zdrój?

Na to pytanie, w kontekście Świeradowa, starali się będą znaleźć odpowiedź dziennikarze TVN w programie „Superwizjer” dziś o godzinie 23:30.

czytaj więcej

Mirsk

Konstruował bomby w centrum miasta

Policjanci z Gryfowa i Lwówka zatrzymali 26 letniego mieszkańca Mirska, który zajmował się konstruowaniem ładunków pirotechnicznych. Śledztwo ustali czy było to jego hobby, czy też działał na zlecenie grup przestępczych.

czytaj więcej

Sezon narciarski 2013/14

Ceny karnetów na wyciągi w regionie

Sypnęło w Izerach śniegiem na Św. Marcina, a to wedle ludowych przysłów zwiastuje udany sezon narciarski. Zaprzeczyć nie można, że cena karnetu ma znaczący wpływ na poziom zadowolenia z uprawiania tego wspaniałego sportu, dlatego też postanowiliśmy sprawdzić jak będą się kształtowały ceny na okolicznych wyciągach w sezonie 2013/14. 

czytaj więcej

Idzie zima...

W górach już pierwszy śnieg

W szczytowych partiach gór jest zimno, temperatura spadła poniżej zera. Pada śnieg oraz wieje silny wiatr z kierunku południowego-zachodu, w porywach do 20 m/s - to komunikat pogodowy Grupy Karkonoskiej GOPR z wczoraj.

czytaj więcej

Po powodzi w Olszynie

Co z odszkodawaniami?

Olszyna po raz kolejny ucierpiała na skutek powodzi w lipcu tego roku. Woda nie oszczędziła infrastruktury miejskiej, jak i samych mieszkańców. Minęły już 3 miesiące, okazuje się, że to wciąż za mało czasu, aby wypłacić poszkodowanym odszkodowania.

czytaj więcej

Co nowego?

Remonty dróg w powiecie

Niebawem sfinalizowane zostaną kolejne inwestycje drogowe w powiecie lubańskim. Nowe nawierzchnie asfaltowe oraz zatoczki autobusowe, przebudowane chodniki i pobocza to efekt prac powiatu na ważnych szlakach komunikacyjnych. Jeszcze w tym roku do użytku oddanych zostanie 10 kilometrów dróg, 5 kilometrów chodników oraz 3 mosty. Całość tych inwestycji to kwota około 7 milionów złotych.

czytaj więcej

Sesja Rady Powiatu Lubańskiego

24 października 2013 r. (czwartek) w sali narad lubańskiego starostwa odbyło się kolejne posiedzenie Rady Powiatu Lubańskiego, podczas którego starosta lubański Walery Czarnecki podziękował za wieloletnią współpracę, ustępującemu z funkcji Komendanta Społecznej Straży Rybackiej Powiatu Lubańskiego Zdzisławowi Podruckiemu. Nowym komendantem Społecznej Straży Rybackiej Powiatu Lubańskiego został Grzegorz Czaja.

czytaj więcej

Cykl "od A do Z"

Skopana kanalizacja

O wielkiej inwestycji związanej z porządkowaniem gospodarki wodno-ściekowej w dorzeczu Czerwonej Wody, a więc głównie na terenie gminy Platerówka i Sulików szeroko pisały nasze lokalne media. Najpierw podejmowały temat z zachwytem, wszak całą południową część naszego regionu czekał za ponad 60 mln zł wielki skok cywilizacyjny, a teraz niestety czynią to ze sporym zażenowaniem i zawodem, gdyż drugiej fuszerki o takiej skali trudno szukać na naszym terenie.

czytaj więcej

Kradli drewno z lasu

Zatrzymani na gorącym uczynku

Policjanci z Nowogrodźca zatrzymali na gorącym uczynku dwóch sprawców kradzieży drewna z lasu. Zatrzymanym grozi do pięciu lat pozbawiena wolności.

czytaj więcej

Wypadek w Wykrotach

Pracownicy boją się o zdrowie

Tragiczny wypadek, w którym 19-letni pracownik stracił rękę, miał miejsce w nocy z 14 na 15 października w firmie Custo Pol S.A. w Wykrotach. Sprawa nie pozostaje bez echa, bowiem jak możemy przeczytać w liście do redakcji tvn24 pozostali pracownicy również obawiają się o swoje zdrowie.

czytaj więcej

Don Kichot w Olszynie?

Zniszczono fotoradar

Nieznani sprawcy zniszczyli fotoradar stojący przy krajowej 30-tce w miejscowości Olszyna w powiecie lubańskim. Radar ten już pięć lat pracowicie zarabiał pieniądze dla gminy Olszyna.

czytaj więcej

Leśna

Bała się, mówiła, że spadła z krzesła

W środę 21 października, pielęgniarka  leśniańskiego przedszkola, podczas przygotowywania dzieci do zajęć gimnastycznych odkryła, że jedna z 6-sico latek ma poważne posiniaczenia od połowy pleców w dół ciała. 

czytaj więcej

Resocjalizacja w budynku po szkole

Co z budynkiem we Włosieniu?

Na finiszu jest remont budynku po byłym Zespole Szkół Gimnazjalnych i Ponadgimnazjalnych we Włosieniu. Prowadzone są tam prace, które mają na celu adaptację pomieszczeń na potrzeby Zespołu Placówek Resocjalizacyjnych.

czytaj więcej

NIK sprawdza farmy wiatrowe

Wiatraki zostaną skontrolowane

Farmy wiatrowe w naszej okolicy zawsze były gorącym tematem,  wywołały wiele długich dyskusji. Teraz to czy wszystkie przepisy przy ich powstawaniu były przestrzegane sprawdzi Najwyższa Izba Kontroli.

czytaj więcej

Pod Zgorzelcem

Nielegalny tytoń o wartości ponad 350 tys. zł

Zgorzeleccy policjanci we współpracy z funkcjonariuszami Izby Celnej zabezpieczyli blisko 650 kg tytoniu bez polskich znaków akcyzy. Tytoń ujawniono podczas przeszukania pomieszczeń gospodarczych jednej z posesji na terenie powiatu zgorzeleckiego. W tej sprawie został zatrzymany 43 – letni mężczyzna. Szacunkowa wartość zabezpieczonego mienia to ponad 350 tysięcy złotych.

czytaj więcej

Czy u nas też tak można?

Pierwszy w okolicy budżet obywatelski

Niedawno na naszej stronie przeczytać mogliście artykuł dotyczący budżetów obywatelskich, czyli takich gdzie to mieszkańcy mają prawo głosu i to oni decydują na co zostaną przeznaczone pieniądze. Pierwszym w okolicy miastem, które zdecydowało się dać głos mieszkańcom jest Zawidów.

czytaj więcej

"Trawa" warta 3 milionów złotych

Narkotykowa plantacja zlikwidowana

Policjanci Centralnego Biura Śledczego, współpracując z funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu i legnickiej Straży Granicznej, w wyniku przeprowadzonej realizacji zlikwidowali na terenie powiatu lubańskiego, plantację konopi indyjskich.

czytaj więcej

Międzynarodowa Konferencja

Kolej miejscem działań straży pożarnej

Ochotnicza Straż Pożarna w Węglińcu 18.10.2013 r. w Węglinieckim Centrum Kultury zorganizowała Międzynarodową Konferencję „KOLEJ MIEJSCEM DZIAŁAŃ STRAŻY POŻARNEJ”. Konferencja miała na celu podniesienie bezpieczeństwa i efektywności podczas działań ratowniczo-gaśniczych straży pożarnych na terenie kolejowym.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 |  Następna Ostatnia