Poniedziałek, 19 marca 2018r.

Imieniny: Józefa, Bogdana

Strona główna / Region

Region

Świeradów-Zdrój

Audi A4 w ogniu

W ostatnich dwóch dniach doszło do dwóch pożarów samochodów w regionie. W nocy z 7 na 8 stycznia paliło się Audi A4 w Gryfowie Śląskim, dziś nad ranem spłonęło Audi A4 na ulicy Kopernika w Świeradowie-Zdroju.

czytaj więcej

Osobowość Roku 2017

Jak co roku Gazeta Wrocławska prowadzi plebiscyt Osobowość Roku. Plebiscyt ma wyłonić i nagrodzić osoby, które w minionym roku wyróżniły się szczególnymi osiągnięciami. Sami możecie zgłosić kandydata do tytułu, a głosowanie czytelników wyłoni laureatów. Sprawdźcie, kto z powiatu lubańskiego został nominowany?

czytaj więcej

Siekierczyn

Usuwanie wyrobów azbestowych

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu ogłosił konkursowy nabór wniosków na rok 2018 na dofinansowanie, w ramach którego Gmina Siekierczyn ma możliwość ubiegania się o środki finansowe na usuwanie wyrobów azbestowych z terenu nieruchomości znajdujących się na jej obszarze.

czytaj więcej

Akt oskarżenia przeciwko członkom zorganizowanej grupy przestępczej

Mieszkanka Zgorzelca przemycała ludzi

Do Sądu Okręgowego w Jeleniej Górze wpłynął akt oskarżenia przeciwko członkom zorganizowanej grupy przestępczej, zajmującej się organizowaniem nielegalnego przerzutu cudzoziemców z Polski do Wielkiej Brytanii. Członkowie grupy umożliwiali cudzoziemcom przekroczenie granicy na podstawie cudzych polskich dokumentów tożsamości.

czytaj więcej

Bolesławiec. Materiał wideo

Śmiertelna ofiara pożaru

Wczoraj przy ulicy II Armii Wojska Polskiego w Bolesławcu zapaliło się poddasze budynku mieszkalnego. Zginął 57-letni mężczyzna.

czytaj więcej

Nadużyli procedury uchodźczej

Wczoraj (26.12.2017 r.) funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Zgorzelcu zatrzymali 4-osobową rodzinę obywateli Rosji narodowości czeczeńskiej. Cudzoziemcy bezpośrednio po złożeniu w Polsce wniosków o ochronę międzynarodową wyjechali do Niemiec.

czytaj więcej

Bolesławiec

Burda na Wigilii

Tradycją jest stawianie na wigilijnym stole dodatkowego nakrycia dla zbłąkanego wędrowca. W ostatnim czasie, w kontekście kryzysu migracyjnego coraz częściej mówi się, że to jedynie pusty gest. Nie wszyscy jednak traktują tradycję w ten sposób. Jedna z bolesławieckich rodzin postanowiła do wilijnego stołu zaprosić bezdomną kobietę. Ostatecznie, zaproszenie zakończyło się interwencją policji.

czytaj więcej

Są oskarżenia

Szarpanina po wizycie Minister Edukacji

Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze w dniu 19 grudnia 2017 roku skierowała do Sądu Rejonowego w Jeleniej Górze akt oskarżenia przeciwko Agnieszce G. oraz Zbigniewowi U., w sprawie dotyczącej wydarzeń do jakich doszło w dniu 19 grudnia 2016 roku w związku z wizytą Minister Edukacji Narodowej Anny Zalewskiej w Karkonoskiej Państwowej Szkole Wyższej w Jeleniej Górze.

czytaj więcej

Wydanie drugie

"Przewodnik mineralogiczny po powiecie lubańskim i lwóweckim"

Stowarzyszenie "P-ZFST" "Pogranicze" przygotowało przedświąteczną niespodziankę. Od 21.12.2017 ponownie można otrzymać darmowy egzemplarz "Przewodnika mineralogicznego po powiecie lubańskim i lwóweckim". Jeśli interesujesz się lokalnymi minerałami lub poszukujesz świątecznego prezentu dla miłośnika regionu - odwiedź lubański Inkubator Organizacji Pozarządowych.

czytaj więcej

Bolesławiec

Groźny wybuch gazu

Cztery poparzone osoby odwieziono do szpitala po wybuchu gazu w domku jednorodzinnym na Dolnych Młynach w Bolesławcu.

czytaj więcej

Projekt dolnośląskiego budżetu

Marszałek Przybylski – stawiamy na inwestycje!

1,332 mln zł to kwota wydatków zaplanowanych w budżecie województwa na 2018 rok. Dochody Dolnego Śląska w przyszłym roku będą wyższe niż w poprzednim o 11 mln złotych. Projekt budżetu, który zostanie przedłożony radnym na czwartkowej sesji sejmiku, zakłada zdecydowane zwiększenie wydatków na inwestycje m.in. na transport, ochronę zdrowia, kulturę, edukację i ochronę środowiska.

czytaj więcej

Trójka dzieci spłonęła w pożarze

Zarzuty i areszt dla Magdaleny K.

Matka dzieci, które spłonęły w mieszkaniu w Piechowicach usłyszała zarzuty. W poniedziałek na polecenie prokuratury policja zatrzymała Magdalenę K.

czytaj więcej

Nowy wóz dla OSP Siekierczyn

W ostatnim czasie OSP Siekierczyn otrzymało lekki samochód pożarniczy przystosowany do ratownictwa technicznego, dzięki temu znacznie zwiększyły się możliwości bojowe tamtejszej jednostki.

czytaj więcej

Region

Wyrzucili psa z mostu do rzeki

Około godziny 00:10 (8.12.2017 r.) w Bolkowie, na trasie Jelenia Góra - Wrocław (Droga Krajowa nr 3), do rzeki z mostu został wyrzucony pies przez kobietę i mężczyznę poruszających się pojazdem o ciemnym kolorze, początek nr rej. - DW 18....

czytaj więcej

Tragiczny pożar w Piechowicach

Nie żyje troje dzieci

Do tragicznego w skutkach pożaru doszło w nocy z soboty na niedzielę w budynku wielorodzinnym przy ul. Przemysłowej w Piechowicach. Na miejsce przyjechało pięć zastępów straży pożarnej. Ewakuowano 14 osób. Niestety, w płomieniach zginęło troje dzieci. Więcej informacji w materiale filmowym.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 Następna Ostatnia