Sobota, 18 sierpnia 2018r.

Imieniny: Ilony, Bronisława, Heleny

Strona główna / Region

Region

Kolejni crossowcy w rękach policji

Jeleniogórscy policjanci wspólnie ze strażnikami leśnymi zatrzymali kolejnych crossowców wraz z przewodnikiem. Działania prowadzili w kotlinie jeleniogórskiej, a zatrzymali ich na trenie Płoszczyny i Czernicy. Mundurowi wspólnie prowadzą działania skierowane przeciwko szalejącym quadami i motocyklami po lasach i górskich szlakach.

czytaj więcej

Malutkie dziecko bawiło się na ruchliwej drodze

Malutkie dziecko, pozostawione bez opieki, bawiło się na ruchliwej drodze. Dziecko siedziało na asfalcie i kopało w znajdującym się na poboczu błocie. Obok nie było nikogo dorosłego - na takie oto zdarzenie natknęła się nasza czytelniczka, jadąc drogą przez Rakowice Wielkie. Sytuację uwiecznił samochodowy rejestrator jazdy.

czytaj więcej

Materiał TV Łużyce

Nawałnica podtopiła Bolesławiec

W czwartek 10 maja przez Bolesławiec przeszła burza, z długotrwałą ulewą i opadami gradu -nawet wielkości piłek pingpongowych. Nawałnica wyrządziła niezliczone szkody.

czytaj więcej

60-letni mężczyzna w szpitalu

Wybuch gazu w Starej Kamienicy

Dziś (11.05) około godziny 10:00 w Starej Kamienicy doszło do wybuchu gazu w ziemiance, którą zamieszkiwał 60-letni mężczyzna. Wybuch był na tyle silny, że zawalił się cały strop, a mężczyzna trafił do szpitala. Więcej informacji w materiale filmowym.

czytaj więcej

Uwaga na burze i ulewne deszcze

Nawałnica przeszła nad Bolesławcem i Świeradowem

Od kilku dni meteorolodzy ostrzegają o przechodzących nad krajem frontach burzowych. Dziś jeden z nich przeszedł nad sąsiednim Bolesławcem, paraliżując część miasta. Nawałnica nie oszczędziła również Świeradowa - Zdroju. Powinniśmy zachować ostrożność, bo podobne sytuacje mogą dziś występować w całym regionie Sudetów i Przedgórza Sudeckiego.

czytaj więcej

Owoce zza granicy są znakowane jako polskie

Rolnicy protestują!

Na drodze krajowej nr 3 ze Szklarskiej Poręby do Jakuszyc podobnie jak w wielu miastach w całej Polsce odbył się protest rolników, który ma zwrócić uwagę na problem niekontrolowanego importu warzyw i owoców do Polski. Więcej w materiale filmowym.

czytaj więcej

Jelenia Góra

Reanimacja po użyciu paralizatora

Do niecodziennego zdarzenia doszło w sobotę, 5 maja około 18:30 w jednym z budynków przy Placu Piastowskim w Jeleniej Górze. Agresywny mężczyzna biegał z nożem po klatce schodowej i groził swojej matce, że ją zabije.

czytaj więcej

„Od zamku Frýdlant do zamku Czocha”

Odnowa alei czyli symboliczne sadzenie drzew w ramach projektu „Od zamku Frydlant do Zamku Czocha” było jednym z elementów dzisiejszej wizyty przedstawicieli samorządu województwa w Kraju Libereckim. W akcji sadzenia drzewek brał udział marszałek Cezary Przybylski oraz Martin Puta, Hetman Kraju Libereckiego.

czytaj więcej

Oto zwycięskie projekty Aktywnego Dolnego Śląska!

Zakończyło się głosowanie na projekty, które dotyczą pomysłów na zorganizowanie sportowo-turystycznego bądź kulturalnego wydarzenia w ramach trzeciej edycji budżetu obywatelskiego „Aktywny Dolny Śląsk”. W efekcie wybrano 50 projektów, które będą realizowane od czerwca do końca 2018 roku.

czytaj więcej

Zgorzelec

Transgraniczne Targi Pracy

Lista wystawców zamknięta – 80 przedsiębiorców i instytucji weźmie udział w majowych Transgranicznych Targach Pracy w Zgorzelcu. Na odwiedzających targi będzie czekało ponad 1000 miejsc pracy. Targi ruszają w Zgorzelcu, w środę 9 maja.

czytaj więcej

Czy to nie aby bankomatowi złodzieje?

Porzucili i podpalili Audi

Wczoraj w godzinach popołudniowych, na parkinu leśnym między Lubomierzem a Radoniowem, spłonęło Audi A6. Czytelnicy sugerują, że auto mogło należeć do złodziei, którzy parę dni temu wysadzili bankomat w Świeradowie-Zdroju.

czytaj więcej

Czerwona Woda

Znów wybuchła butla z gazem

17.04.2018 r. o godzinie 20:06 do Centrum Powiadamiania Ratunkowego wpłynęło zgłoszenie, że w Czerwonej Wodzie w powiecie zgorzeleckim w budynku jednorodzinnym najprawdopodobniej doszło do wybuchu gazu.

czytaj więcej

Udawali Straż Pożarną, aby przemycać papierosy

Pojazd marki Renault Trafic stylizowany na Straż Pożarną miał być idealną przykrywką dla przemytników. Funkcjonariusze Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej ujawnili w busie 300 000 sztuk papierosów bez wymaganych znaków akcyzy o wartości ponad 200 000 zł

czytaj więcej

Pani Regina straciła dorobek życia

Pomóżmy pogorzelcom

W Kałużnej (gm. Olszyna) w ostatni piątek spłonęło gospodarstwo. Pani Regina Supińska straciła dorobek całego życia. Nie ma ani domu, ani podstawowych rzeczy niezbędnych do normalnego funkcjonowania. Nie bądźmy obojętni wobec krzywdy bliźnich! Razem możemy pomóc pani Reginie!

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 Następna Ostatnia