Sobota, 18 sierpnia 2018r.

Imieniny: Ilony, Bronisława, Heleny

Strona główna / Region

Region

Karkonoski Park Narodowy

Psy atakują jelenie w Jagniątkowie

Już trzy jelenie psy zagryzły w ostatnich dniach w Jagniątkowie. Ostatni był jeleń o imieniu Tośka. Był wyposażony w specjalny nadajnik monitorujący aktywność (nr nadajnika KPN J-31). Wczoraj rano czujnik aktywności pokazał zero. Zero oznacza śmierć. Tośkę zagryzł puszczony luzem na noc pies.

czytaj więcej

Skorpion w ananasie

Mieszkaniec Bolesławca kupił w jednym z marketów ananasa i bardzo się zdziwił, gdy na liściu zobaczył skorpiona.

czytaj więcej

Zrób prezent wyjątkowemu chłopcu na jego 9 urodziny

– Kochani jestem siostrą cudownego chłopca z zespołem downa, który 25 kwietnia ma urodziny. – pisze do redakcji pani Marzena Waśniewska, która za naszym pośrednictwem zwraca się do czytelników z prośbą o pomoc w zrobieniu prezentu dla brata. – Chcielibyśmy z Waszą pomocą po raz kolejny zrobić Mateuszkowi prezent.

czytaj więcej

Narkotyki i łapówka

Prokuratura Rejonowa w Bolesławcu prowadzi śledztwo przeciwko Wojciechowi K., podejrzanemu o posiadanie znacznych ilości środków odurzających i substancji psychotropowych oraz złożenie funkcjonariuszom Policji obietnicy udzielenia korzyści majątkowych.

czytaj więcej

Śledztwo prokuratury w Jeleniej Górze

Oszuści wyszli za poręczeniem majątkowym

Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze nadzoruje śledztwo w sprawie grupy przestępczej dokonującej oszustw przy sprzedaży pojazdów na portalach internetowych. W wyniku działań Prokuratury zabezpieczono majątek na kwotę 660 000 zł oraz uzyskano blisko 240 000 zł ze sprzedaży kryptowaluty.

 

czytaj więcej

Lwówek Śląski

Amstaff zaatakował grupę przedszkolaków

Pies wybiegł z terenu posesji i wbiegł w środek idącej chodnikiem grupy przedszkolaków. Do dramatycznego zdarzenia doszło ok. 13. w poniedziałek, 26 marca na ulicy Partyzantów w Lwówku Śląskim.

czytaj więcej

5 milionów na zabytki

Każdego roku samorząd Dolnego Śląska przeznacza 5 milionów złotych na ochronę zabytków w regionie. Wśród 165 obiektów objetych wsparciem znalazły się świątynie w Lubaniu, Radogoszczy, Kościelnikach i Uniegoszczy. 

czytaj więcej

"Czarny Piątek" w Jeleniej Górze

Szacuje się, że ponad 80% Polaków jest zdecydowanie przeciwnych zaostrzeniu ustawy antyaborcyjnej. Jednak rządzący zdają się ignorować większość naszego społeczeństwa nie licząc się z jej zdaniem. Politycy PiS nadal opowiadają się bowiem za dalszymi pracami nad obywatelskim projektem "Zatrzymaj aborcję", który zakłada zakaz usuwania ciąży, także w przypadku ciężkiego uszkodzenia płodu.

czytaj więcej

Bogatynia

Zastępca burmistrza zatrzymany

Dziś funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali byłego zastępcę burmistrza Miasta i Gminy Bogatynia, Dominika M. Zarzuty to niedopełnienie obowiązków przy realizacji gminnych inwestycji w Porajowie. CBA zatrzymało także wykonawcę prac budowlanych i kierownika budowy.

czytaj więcej

Wnioski można składać do 1 kwietnia

Aktywny Dolny Śląsk

Urząd marszałkowski startuje z trzecią edycją budżetu obywatelskiego „Aktywny Dolny Śląsk". Po sukcesie dwóch edycji, w tym roku program został rozszerzony. Tegoroczny budżet obejmie nie tylko projekty sportowo-turystyczne, ale również kulturalne. Dolnoślązacy będą mieli łącznie do wykorzystania milion złotych!

czytaj więcej

Gmina Siekierczyn

Odbiór odpadów wielkogabarytowych w miesiącu kwietniu

Gmina Siekierczyn informuje, że w miesiącu kwietniu 2018 r., w niżej podanych terminach, na jej terenie odbierane będą od mieszkańców zbędne meble i inne odpady wielkogabarytowe (np. tapczany, łóżka, krzesła, szafy, dywany, zużyte sprzęty elektryczne i elektroniczne):

czytaj więcej

Sąd apelacyjny złagodził wyrok

Zgwałcił i zamordował 15-latkę

Wracamy do sprawy zabójstwa, do którego doszło w sierpniu 1993 roku w Zbylutowie koło Lwówka Śląskiego. Wczoraj Sąd Apelacyjny we Wrocławiu złagodził wyrok wobec oskarżonego o gwałt ze szczególnym okrucieństwem i zabójstwo 15- letniej wówczas Ewy P.

czytaj więcej

Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze

Niemiec aresztowany za oszustwa

W dniu 6 marca 2018 roku, na polecenie Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu dokonali zatrzymania obywatela Niemiec, prezesa jednej z kamiennogórskich spółek.

czytaj więcej

Ubocze

Zamiast lustra drogowego lustro łazienkowe

Pomysłowość Polaków nie zna granic. Przekonać się o tym możemy np. w Uboczu. Tu na drodze prowadzącej do Gryfowa Śląskiego w miejscu, gdzie widoczność jest niezwykle utrudniona, a przejazd pod wiaduktem bardzo wąski stało niegdyś lustro drogowe.

czytaj więcej

Tor saneczkowy w Sobieszowie

W Sobieszowie ma powstać całoroczny tor saneczkowy. Inwestycja ma być nie tylko szansą dla sportowców, ale dla całego regionu. Dzieci są dla nas najważniejsze i dla nich chcielibyśmy wybudować taki tor – mówił dla Radia Wrocław, Zbigniew Stępień, prezes MKS Karkonosze Sporty Zimowe.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 Następna Ostatnia