Poniedziałek, 21 maja 2018r.

Imieniny: Wiktora, Kryspina, Tymoteusza

Strona główna / Region

Region

Są oskarżenia

Szarpanina po wizycie Minister Edukacji

Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze w dniu 19 grudnia 2017 roku skierowała do Sądu Rejonowego w Jeleniej Górze akt oskarżenia przeciwko Agnieszce G. oraz Zbigniewowi U., w sprawie dotyczącej wydarzeń do jakich doszło w dniu 19 grudnia 2016 roku w związku z wizytą Minister Edukacji Narodowej Anny Zalewskiej w Karkonoskiej Państwowej Szkole Wyższej w Jeleniej Górze.

czytaj więcej

Wydanie drugie

"Przewodnik mineralogiczny po powiecie lubańskim i lwóweckim"

Stowarzyszenie "P-ZFST" "Pogranicze" przygotowało przedświąteczną niespodziankę. Od 21.12.2017 ponownie można otrzymać darmowy egzemplarz "Przewodnika mineralogicznego po powiecie lubańskim i lwóweckim". Jeśli interesujesz się lokalnymi minerałami lub poszukujesz świątecznego prezentu dla miłośnika regionu - odwiedź lubański Inkubator Organizacji Pozarządowych.

czytaj więcej

Bolesławiec

Groźny wybuch gazu

Cztery poparzone osoby odwieziono do szpitala po wybuchu gazu w domku jednorodzinnym na Dolnych Młynach w Bolesławcu.

czytaj więcej

Projekt dolnośląskiego budżetu

Marszałek Przybylski – stawiamy na inwestycje!

1,332 mln zł to kwota wydatków zaplanowanych w budżecie województwa na 2018 rok. Dochody Dolnego Śląska w przyszłym roku będą wyższe niż w poprzednim o 11 mln złotych. Projekt budżetu, który zostanie przedłożony radnym na czwartkowej sesji sejmiku, zakłada zdecydowane zwiększenie wydatków na inwestycje m.in. na transport, ochronę zdrowia, kulturę, edukację i ochronę środowiska.

czytaj więcej

Trójka dzieci spłonęła w pożarze

Zarzuty i areszt dla Magdaleny K.

Matka dzieci, które spłonęły w mieszkaniu w Piechowicach usłyszała zarzuty. W poniedziałek na polecenie prokuratury policja zatrzymała Magdalenę K.

czytaj więcej

Nowy wóz dla OSP Siekierczyn

W ostatnim czasie OSP Siekierczyn otrzymało lekki samochód pożarniczy przystosowany do ratownictwa technicznego, dzięki temu znacznie zwiększyły się możliwości bojowe tamtejszej jednostki.

czytaj więcej

Region

Wyrzucili psa z mostu do rzeki

Około godziny 00:10 (8.12.2017 r.) w Bolkowie, na trasie Jelenia Góra - Wrocław (Droga Krajowa nr 3), do rzeki z mostu został wyrzucony pies przez kobietę i mężczyznę poruszających się pojazdem o ciemnym kolorze, początek nr rej. - DW 18....

czytaj więcej

Tragiczny pożar w Piechowicach

Nie żyje troje dzieci

Do tragicznego w skutkach pożaru doszło w nocy z soboty na niedzielę w budynku wielorodzinnym przy ul. Przemysłowej w Piechowicach. Na miejsce przyjechało pięć zastępów straży pożarnej. Ewakuowano 14 osób. Niestety, w płomieniach zginęło troje dzieci. Więcej informacji w materiale filmowym.

czytaj więcej

Dolny Śląsk

Dolny Śląsk przyjął uchwały antysmogowe

Radni województwa dolnośląskiego podczas dwczorajszej sesji sejmiku przyjęli uchwały antysmogowe. Ponad rok trwały prace nad stworzeniem uchwał dla województwa dolnośląskiego, uzdrowisk i Wrocławia. Nad rozwiązaniami, które poprawią jakość powietrza w naszym regionie, pracował zespół ekspertów powołany przez Marszałka Województwa Dolnośląskiego. Swoje uwagi mógł złożyć również każdy mieszkaniec podczas konsultacji społecznych.

czytaj więcej

Projekty uchwał antysmogowych dla Dolnego Śląska gotowe

Dolny Śląsk podjął wyzwanie walki o czyste powietrze dla mieszkańców regionu. Po ponad roku prac eksperckich oraz rozmów z Dolnoślązakami podczas konsultacji społecznych zostały przygotowane i zatwierdzone przez Zarząd Województwa projekty uchwał antysmogowych dla Wrocławia, dolnośląskich uzdrowisk oraz pozostałej części województwa.

czytaj więcej

Skażona woda w Zalipiu?

Mieszkańcy Gminy Platerówka od 10 listopada nie mogą używać wody z gminnego wodociągu do celów spożywczych. Mimo że woda jest zdatna do picia już od kilku dni, zakaz nadal obowiązuje.

czytaj więcej

Ankieta dotycząca Lokalnego Programu Rewitalizacji Gminy Siekierczyn

Obszar rewitalizacji to miejsce, gdzie będą podejmowane działania mające na celu wyprowadzanie ze stanu kryzysowego obszarów zdegradowanych, które cechują się koncentracją różnych negatywnych zjawisk. Działania te mają służyć nie tylko mieszkańcom obszaru rewitalizacji, ale wszystkim mieszkańcom gminy. Ankieta jest w pełni anonimowa, a jej celem jest pozyskanie opinii na temat wyznaczonego obszaru zdegradowanego i obszaru rewitalizacji na terenie Gminy Siekierczyn.

czytaj więcej

Burza wokół armat zabranych z Zamku Czocha

W ostatnich dniach w dolnośląskich mediach możemy usłyszeć, o wielkim skandalu i grabieniu zabytków Dolnego Śląska. Zdaniem miłośników zabytków armaty powinny wrócić do Zamku Czocha, gdzie jest ich miejsce i gdzie stanowią jedną z atrakcji turystycznych. Armaty z Czochy to prawdopodobnie jedyne takie zachowane w Polsce działa. Brały one udział m.in. w szturmie na Ławicę, wykorzystywane były przez Powstańców Wielkopolskich i uczestniczyły w wojnie polsko-bolszewickiej.

czytaj więcej

Bolesławiec

Dożywocie dla Dominika?

Kilka tygodni temu, całą Polską wstrząsnęła historia morderstwa w Bolesławcu. 19-letni Dominik poważnie zranił matkę i zabił jej konkubenta. Kulisy ich życia rodzinnego wskazują, że chłopak po prostu nie wytrzymał, a czytelnicy z całej Polski deklarują chęć pomocy Dominikowi.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 Następna Ostatnia