Sobota, 18 sierpnia 2018r.

Imieniny: Ilony, Bronisława, Heleny

Strona główna / Region

Region

Czerniawa-Zdrój

Żądają wycięcia drzew i remontu drogi

Jutro o 10. mieszkańcy osiedla Czerniawa-Zdrój w Świeradowie-Zdroju zamierzają wyjść na ulicę w związku z odmową kompleksowej rewitalizacji drogi 358. O tej porze, na miejscu pojawić się ma przedstawiciel Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska i to na nim mieszkańcy chcą wymóc zgodę na wycinkę drzew, które stoją na przeszkodzie remontu drogi. Stan techniczny na całym odcinku ul. Długiej do ul. Sudeckiej w Czerniawie -Zdroju jest skandaliczny.

czytaj więcej

Nadodrzański Oddział Straży Granicznej

Próbował ominąć zakaz wjazdu do Polski

Obywatel Ukrainy, który usiłował wjechać do naszego kraju, pomimo orzeczonego zakazu wjazdu, został zatrzymany przez funkcjonariuszy ze Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki w Ludwigsdorfie.

czytaj więcej

Będzie happy end?

Owczarki nie wrócą do hodowcy?

Decyzja Zarządu jest jasna, podejmiemy wszystkie środki, aby zwierzęta zabezpieczyć i przejęliśmy nad nimi pieczę. Do czasu ostatecznego rozstrzygnięcia na pewno nie oddamy psów – mówi Konrad Kuźmiński, inspektor Dolnośląskiego Inspektoratu Ochrony Zwierząt. Czy historia dziewięciu owczarków belgijskich, odebranych przeszło rok temu z pseudohodowli Leśny Raj, zakończy się szczęśliwie?

czytaj więcej

Straż Graniczna zlikwidowała nielegalny magazyn

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Jeleniej Górze zlikwidowali nielegalny magazyn, w którym znajdowały się towary bez polskich znaków akcyzy. Ujawniono i zabezpieczono ponad pół miliona papierosów, niemal ćwierć tony krajanki tytoniowej oraz spirytus, o łącznej wartości ponad pół miliona zł.

czytaj więcej

Nowogrodziec

Kradli tory kolejowe

Mundurowi z Nowogrodźca zatrzymali na gorącym uczynku 3 mężczyzn, którzy usiłowali ukraść 30 metrów szyn kolejowych. Dodatkowo w wyniku przeszukania policjanci odzyskali lawetę o wartości ok. 9 tys. złotych.

czytaj więcej

NOSG

Zamiast euro zarobił mandat

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Zgorzelcu dzięki współpracy ze służbami niemieckiej Policji Federalnej zatrzymali obywatela Ukrainy. Cudzoziemiec został zatrzymany za udzielenie pomocy w przekroczeniu granicy państwowej wbrew przepisom obywatelom Rosji.

czytaj więcej

Dziewczyna twierdzi, że to był uchodźca

Napad na 18 - letnią Polkę w Görlitz

Z pobliskiego Görlitz co jakiś czas docierają informacje o zdarzeniach z niechlubnym udziałem uchodźców. Tym razem sygnał przyszedł od 18-letniej Sandry ze Zgorzelca, która pewnego wieczora bez żadnych przyczyn została zaatakowana przez mężczyznę o śniadym kolorze skóry. Kiedy opisała sytuację w mediach społecznościowych jej konto zostało zablokowane pod zarzutem publikowania treści rasistowskich.

czytaj więcej

Co wykopano w lesie w Piechowicach?

Góra Sobiesz znajdująca się koło Piechowic w dalszym ciągu przykuwa uwagę poszukiwaczy skarbów, którzy wierzą, że na jej północno - zachodnim zboczu ukryta jest tzw. Bursztynowa Komnata. Dzisiaj (06.02.2018) odnaleziono kolejne miejsce wykopu, który przeprowadzono w ciągu kilku ostatnich dni.

czytaj więcej

Rusza III. edycja Aktywnego Dolnego Śląska!

Urząd marszałkowski startuje z trzecią edycją budżetu obywatelskiego „Aktywny Dolny Śląsk”. Po sukcesie dwóch edycji, w tym roku program został rozszerzony. Tegoroczny budżet obejmie nie tylko projekty sportowo-turystyczne, ale również kulturalne. Dolnoślązacy będą mieli łącznie do wykorzystania milion złotych!

czytaj więcej

Pożar domu w Uboczu

Zgłoszenie o pożarze domu jednorodzinnego w Uboczu koło Gryfowa Śląskiego do dyżurnego powiatowego stanowiska kierowania w Lwówku Śląskim wpłynęło o 7. w piątek, 2 lutego 2018 roku.

czytaj więcej

Jak żyć? - pytają mieszkańcy

Włosień. Wioska odcięta od świata

Mieszkańcy Włosienia w gminie Platerówka, poddają w wątpliwość kompetencje dyrektora Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei. Ten, jedną decyzją może doprowadzić do upadłości przynajmniej sześć potężnych gospodarstw rolnych oraz kilka lokalnych firm. Ta sama decyzja godzi również w bezpieczeństwo, bowiem zamyka jedyną drogę dojazdu dla ciężkich wozów straży pożarnej. Według mieszkańców decyzja posiada ewidentne wady prawne, a jej przygotowanie świadczy o niechlujstwie i niedbalstwie urzędników.

czytaj więcej

Szklarska Poręba

Śmierć na wodospadzie

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło wczoraj na Wodospadzie Szklarki pod Szklarską Porębą. Zginął 26-letni mężczyzna.

czytaj więcej

Kolejna edycja Dolnośląskich Małych Grantów

Rozpoczyna się kolejna edycja programu „Dolnośląskie Małe Granty”, skierowanego do mieszkańców Dolnego Śląska, głównie do nieformalnych grup działających na terenie całego województwa. O dotacje mogą się starać zarówno członkowie organizacji pozarządowych, jak i niezrzeszeni w żadnych strukturach Dolnoślązacy.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 Następna Ostatnia