Sobota, 18 sierpnia 2018r.

Imieniny: Ilony, Bronisława, Heleny

Strona główna / Region

Region

Dolnośląski Urząd Wojewódzki we Wrocławiu

Podsumowanie akcji ratunkowej po zawaleniu kamienicy w Mirsku

Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak koordynował akcję ratunkową po zawaleniu kamienicy wielorodzinnej w Mirsku w powiecie lwóweckim. Bilans akcji ratunkowej: 10 osób rannych, w tym 5 osób dorosłych i 5 dzieci. Wszyscy poszkodowani zostali przetransportowani do szpitali w Lwówku, Jeleniej Górze, Nowej Soli i Lubaniu.

czytaj więcej

Wideo i fotorelacja

Wybuch butli z gazem w Mirsku

Dziś około 13. w jednej z kamienic w centrum Mirska doszło do wybuchu butli gazowej. W wyniku eksplozji kilka osób zostało poszkodowanych, w tym dwie ciężko. Zniszczona została również konstrukcja budynku.

czytaj więcej

Tragedia w Mirsku

Dziś około 13. w Mirsku przy ul. Mickiewicza doszło do wybuchu gazu. Na miejscu pracują służby ratunkowe.

czytaj więcej

Bogatynia

Policjanci pomogli wydostać się z płonącego budynku

Jeden z policjantów wszedł na dach przybudówki i z płonącego domu odebrał przez okno dwoje dzieci. Później, wykorzystując drabinę, policjanci ewakuowali resztę mieszkańców. Dzięki szybkiej reakcji bogatyńskich funkcjonariuszy udało się uniknąć tragedii.

czytaj więcej

Dolnośląskie Centrum Sportu

Inwestycja za 100 milionów

Samorząd Województwa Dolnośląskiego otrzymał pozwolenie na budowę Dolnośląskiego Centrum Sportu. Już wiosną na Polanę Jakuszycką wejdzie generalny wykonawca, który przez dwa lata zrealizuje jeden z najnowocześniejszych w Polsce i w Środkowej Europie ośrodków biathlonu i narciarstwa biegowego. To właśnie tu rozgrywane będą zawody najwyższej rangi. Dziś samorząd województwa w obecności przedstawicieli rządu zaprezentował trójwymiarowe makiety przedstawiające Dolnośląskie Centrum Sportu w Jakuszycach.

czytaj więcej

Bolesławiec

Kokaina ukryta w kuchennej lampie

Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie narkotyków. Zabezpieczono ponad 300 porcji środków odurzających, część z nich ukryta była w kuchennej lampie. Za posiadanie środków odurzających grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

czytaj więcej

Nowa karetka dla pogotowia

Pogotowie Ratunkowe w Jeleniej Górze swoim rejonem operacyjnym obejmuje powiaty: jeleniogórski, kamiennogórski, lwówecki i lubański. W zespołach ratownictwa medycznego w ciągłej eksploatacji jest 13 karetek, które przejeżdżają rocznie blisko 750 tys. km. Dziś flota pogotowia powiększyła się o nowy ambulans i sprzęt medyczny wartości blisko 750 tys. zł.

czytaj więcej

Świeradów-Zdrój

Audi A4 w ogniu

W ostatnich dwóch dniach doszło do dwóch pożarów samochodów w regionie. W nocy z 7 na 8 stycznia paliło się Audi A4 w Gryfowie Śląskim, dziś nad ranem spłonęło Audi A4 na ulicy Kopernika w Świeradowie-Zdroju.

czytaj więcej

Osobowość Roku 2017

Jak co roku Gazeta Wrocławska prowadzi plebiscyt Osobowość Roku. Plebiscyt ma wyłonić i nagrodzić osoby, które w minionym roku wyróżniły się szczególnymi osiągnięciami. Sami możecie zgłosić kandydata do tytułu, a głosowanie czytelników wyłoni laureatów. Sprawdźcie, kto z powiatu lubańskiego został nominowany?

czytaj więcej

Siekierczyn

Usuwanie wyrobów azbestowych

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu ogłosił konkursowy nabór wniosków na rok 2018 na dofinansowanie, w ramach którego Gmina Siekierczyn ma możliwość ubiegania się o środki finansowe na usuwanie wyrobów azbestowych z terenu nieruchomości znajdujących się na jej obszarze.

czytaj więcej

Akt oskarżenia przeciwko członkom zorganizowanej grupy przestępczej

Mieszkanka Zgorzelca przemycała ludzi

Do Sądu Okręgowego w Jeleniej Górze wpłynął akt oskarżenia przeciwko członkom zorganizowanej grupy przestępczej, zajmującej się organizowaniem nielegalnego przerzutu cudzoziemców z Polski do Wielkiej Brytanii. Członkowie grupy umożliwiali cudzoziemcom przekroczenie granicy na podstawie cudzych polskich dokumentów tożsamości.

czytaj więcej

Bolesławiec. Materiał wideo

Śmiertelna ofiara pożaru

Wczoraj przy ulicy II Armii Wojska Polskiego w Bolesławcu zapaliło się poddasze budynku mieszkalnego. Zginął 57-letni mężczyzna.

czytaj więcej

Nadużyli procedury uchodźczej

Wczoraj (26.12.2017 r.) funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Zgorzelcu zatrzymali 4-osobową rodzinę obywateli Rosji narodowości czeczeńskiej. Cudzoziemcy bezpośrednio po złożeniu w Polsce wniosków o ochronę międzynarodową wyjechali do Niemiec.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 Następna Ostatnia