Poniedziałek, 19 marca 2018r.

Imieniny: Józefa, Bogdana

Strona główna / Region

Region

Świeradów-Czerniawa

Szczęśliwe zakończenie poszukiwań

Dzisiejszego wieczora wszystkie służby zaangażowane były w poszukiwania 70 – letniej kobiety, która wyszła do lasu na jagody i przez dłuższy czas nie było z nią kontaktu.

czytaj więcej

Bolesławiec

Wielkie targi ceramiki

Rozpoczął się „ceramiczny zawrót głowy”, czyli wielki targi ceramiczne w Bolesławcu. Święto Ceramiki już trwa, choć kulminacja święta przypadnie od piątku do niedzieli. Ceramikę, nie tylko bolesławiecką, użytkową i artystyczną, można podziwiać i kupować od środy do niedzieli.

czytaj więcej

Place zabaw, siłownie i wiaty w Zarębie, Grabiszycach, Kościelniku i Jałowcu

Marszałek przyznał kolejne promesy na Odnowę Dolnośląskiej Wsi

90 gmin z Dolnego Śląska otrzyma pomoc finansową na przyjazne mieszkańcom zagospodarowanie terenu. Do Urzędu Marszałkowskiego w ramach regionalnego konkursu „Odnowa Dolnośląskiej Wsi” wpłynęło ponad 100 wniosków na łączną kwotę ok. 3 mln zł. 10 sierpnia w siedzibie Karkonoskiej Agencji Rozwoju Regionalnego w Jeleniej Górze Marszałek Cezary Przybylski wręczył promesy dla gmin z okręgu jeleniogórskiego.

czytaj więcej

Powrót po latach?

Polacy i Czesi zainteresowani są odnowieniem połączenia kolejowego z Mirska w powiecie lwóweckim do Jindřichovic pod Smrkem i dalej do Raspenavy w Czechach. Pociągi nie jeżdżą tam od wielu, wielu lat. Szlak został rozebrany. Teraz władze województwa dolnośląskiego po polskiej i libereckiego po czeskiej stronie coraz głośniej mówią o odtworzeniu linii.

czytaj więcej

Znęcał się nad rodziną

Posiadał broń i amunicję. Trafił do aresztu

Na wniosek Prokuratora Rejonowego w Bolesławcu, w dniu 4 sierpnia 2017 roku Sąd Rejonowy w Bolesławcu zastosował tymczasowe aresztowanie na okres trzech miesięcy wobec podejrzanego o dokonanie szeregu przestępstw w tym znęcania się nad osobą najbliższą, grożenia szeregu osobom popełnieniem przestępstw na ich szkodę, nielegalnego posiadania amunicji do broni palnej, prowadzenia pojazdów mechanicznych pomimo obowiązującego sądowego zakazu, a także uwolnienia się i ukrywania przed funkcjonariuszami Policji pomimo jego zatrzymania.

czytaj więcej

Wizyta w Kraju Libereckim

Polsko-czeskie projekty drogowe

3 sierpnia 2017 roku delegacja województwa dolnosląskiego w składzie Cezary Przybylski, Marszałek Województwa Dolnosląskiego, Agnieszka Zakęś, Wicedyrektor Departamentu Infrastruktury, Leszek Loch, dyrektor DSDiK oraz Karol Przywara, Dyrektor Wydziału Współpracy z Zagranicą, odwiedzili Kraj Liberecki. Delegacja wzięła udział w spotkaniu z Martinem Putą, Hetmanem Kraju Libereckiego, oraz uczestniczyła w rekonesansie projektu „Od zamku Frydlant do zamku Czocha”, sprawdzając stan dróg oraz przebieg ich remontów. Wizyta była niezbędna z uwagi na konieczność sprawdzenia współpracy obu stron w tej mierze oraz monitorowanie przebiegu prac.

czytaj więcej

Dolny Śląsk

Oto zwycięskie projekty Aktywnego Dolnego Śląska!

Zakończyło się głosowanie na projekty, które dotyczą pomysłów na zorganizowanie sportowego bądź turystycznego wydarzenia w ramach budżetu obywatelskiego „Aktywny Dolny Śląsk”. Dziś Jerzy Michalak, członek zarządu województwa, ogłosił listę zwycięzców głosowania. Projekty będą realizowane od 1 października br. do końca marca 2018 r.

czytaj więcej

Powiat Lubański

Burze z gradem ominęły powiat

Kolejny raz nawałnice oszczędziły powiat lubański i kolejny raz nawałnica narobiła szkód w powiecie zgorzeleckim i bolesławieckim m.in. w Strzelnie, Czerwonej Wodzie, Zielonce oraz pobliskim Godzieszowie.

czytaj więcej

Zgorzelec

Wichura przewróciła TIR-a

Wczorajszego popołudnia, kiedy w Lubaniu było słychać jedynie odgłosy przetaczającej się opodal burzy, mieszkańcy Zgorzelca przeżywali chwile grozy.

czytaj więcej

26-27.08.2017

Letni Bieg Piastów

Prawie tysiąc sto osób zgłosiło swój udział w Letnim Biegu Piastów na miesiąc przed zawodami. Pobiegną po pięknych trasach Gór Izerskich na dystansach 11, 21 i 50 kilometrów, jak również wezmą udział w marszu rekreacyjnym nordic walking. Dla dzieci przygotowano Wyprawę Zuchów i Bieg Przedszkolaka.

czytaj więcej

U podnóża Zamku Chojnik pojawiły się owce

Na łąkach u podnóża zamku Chojnik od pewnego czasu pojawiły się owce. Konkretniej chodzi o stado kilkudziesięciu "wrzosówek" które mają zadbać o ochronę półnaturalnych łąk jak i ok. 300 gatunków roślin naczyniowych. Więcej w materiale filmowym.

czytaj więcej

Zabójstwo w Lwówku Śląskim

Jak podaje portal lwowecki.info do tragicznego zdarzenia doszło przy ulicy Jaśkiewicza w Lwówku Śląskim. Na miejscu pracują policjanci i Prokurator, którzy ustalają okoliczności zdarzenia.

czytaj więcej

Bogatynia

Producent piko zatrzymany

Na skutek działań CBŚP w Bogatyni zatrzymano producenta metaamfetaminy. Śledczy, w trakcie akcji, udaremnili przelew na kwotę 1 mln zł i zabezpieczyli majątek o wartości 2,5 mln zł. Prokuratura Krajowa wydała w tej sprawie oświadczenie, które publikujemy w całości.

czytaj więcej

Dziś o 21.

Protest pod Sądem Rejonowym w Lubaniu

W całym kraju Polacy protestują przeciw zmianom w systemie sądownictwa. Mieszkańcy Lubania również przyłączają się do protestu. Nowoczesna Lubań zaprasza na protest dziś o 21. przed Sąd Rejonowy przy placu 3 Maja 12.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 Następna Ostatnia