Czwartek, 22 marca 2018r.

Imieniny: Katarzyny, Boguslawa

Strona główna / Region / Śmiertelnie potrącił psa i uciekł

Uwaga drastyczne video

Śmiertelnie potrącił psa i uciekł

Śmiertelnie potrącił psa i uciekł

Foto: 24jgora.pl

Kierowca pojazdu marki Kia przejechał psa i oddalił się z miejsca zdarzenia. Poturbowanego zwierzęcia nie udało się uratować. Całe zdarzenie nagrała kamera monitoringu.

Do zdarzenia doszło 17 września w Jeżowie Sudeckim na terenie jednej z firm. Kierowca pojazdu marki Kia, Andrzej M. przejechał psa i oddalił się z miejsca zdarzenia. Poturbowanego zwierzęcia nie udało się uratować.

Całe zdarzenie nagrała kamera monitoringu. Na zamieszczonym poniżej filmie widać jak mężczyzna po załadowaniu towaru do samochodu, wsiada i odjeżdża z premedytacją przejeżdżając stojącego przed pojazdem psa. Zwierze nie miało szans... Co gorsze, kierowca nie zatrzymał się aby sprawdzić co się stało. Zamiast tego szybko oddalił się z miejsca zdarzenia.

Sprawą zajął się już Dolnośląski Inspektorat Ochrony Zwierząt, który o postępach w sprawie poinformował wczoraj za pośrednictwem swojego facebook`a :

Prokuratura Rejonowa w Jeleniej Górze bez przeprowadzenia jakichkolwiek czynności dowodowych w sprawie, postanowieniem z dnia 7 listopada 2016 r., odmówiła wszczęcia dochodzenia dotyczącego uśmiercenia zwierzęcia. Dolnośląski Inspektorat Ochrony Zwierząt złożył w tej sprawie zażalenie na postanowienie Prokuratury, zarzucając mu naruszenie przepisów prawa. 

W związku z zażaleniem Prokuratura Rejonowa w Jeleniej Górze w dniu dzisiejszym (14.12.2016 r.) z WŁASNEJ INICJATYWY postanowiła podjąć na nowo postępowanie w sprawie przejechanego ze skutkiem śmiertelnym psa!

Za taki czyn kierowcy może grozić do 2 lat pozbawienia wolności oraz nawiązka w wysokości do 100 tyś. zł.

Autor: 24jgora.pl
comments powered by Disqus