Piątek, 20 lipca 2018r.

Imieniny: Czeslawa, Hieronima, Małgorzaty

Strona główna / Region / Szarpanina podczas wizyty Minister w Jeleniej Górze

Szarpanina podczas wizyty Minister w Jeleniej Górze

Foto: You Tube/portalik24

Członkowie rządu nie mają ostatnio łatwego życia. Dziś Jelenią Górę odwiedziła minister Anna Zalewska, która przekonywała samorządowców i dyrektorów szkół do założeń reformy oświatowej. Kiedy Zalewska opuszczała spotkanie na ulicy doszło do incydentów z udziałem jelenigórskich działaczy Komitetu Obrony Demokracji. Interweniować musiała ochrona.

Podczas spotkania minister Anna Zalewska przekonywała, że reforma oświatowa jest dobrze przygotowana i konieczna. Tłumaczyła założenia reformy i odpowiadała na pytania nauczycieli. - Tak od kilku miesięcy działamy wzmacniając komunikację, licząc pieniądze i pokazując jak brzmi prawo oświatowe. Pokazujemy w terenie, że pojawią się dodatkowe etaty i dodatkowe pieniądze - mówiła po spotkaniu minister.

Sama debata była zamknięta dla dziennikarzy. Po spotkaniu minister tłumaczyła, że stało się tak na prośbę samych uczestników debaty. Nie jest tajemnicą, że reformie sprzeciwiają się środowiska nauczycielskie. Zarzucają ministerstwu, że podczas spotkań nie mieli możliwości przekazania swych uwag, a w czasie rozmów przekazywano im tylko informacje, na czym ta reforma będzie polegała.

Podczas spotkania jeleniogórscy działacze KOD zebrali się pod bramą uczelni, aby protestować przeciwko reformie. Gdy minister próbowała przejść do samochodu doszło do nieprzyjemnego incydentu. Interweniować musiała ochrona.

Autor: red.
comments powered by Disqus