Wtorek, 24 kwietnia 2018r.

Imieniny: Horacego, Feliksa, Grzegorza

Strona główna / Region / Szarpanina po wizycie Minister Edukacji. Będą konsekwencje

Szarpanina po wizycie Minister Edukacji. Będą konsekwencje

Szarpanina po wizycie Minister Edukacji. Będą konsekwencje

Zdjęcie ilustracyjne

Foto: Jelenia Góra - Nasze Miasto

Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze informuje o wszczęciu postępowań w sprawie zajścia jakie miało miejsce po wizycie Minister Edukacji Anny Zalewskiej w Karkonoskiej Państwowej Szkoły Wyższej w Jeleniej Górze.

W miniony poniedziałek (19.12) Minister Edukacji Anna Zalewska spotkała się z nauczycielami, dyrektorami szkół i samorządowcami w auli Karkonoskiej Państwowej Szkoły Wyższej w Jeleniej Górze. Tematem spotkania była reforma oświaty. Po zakończeniu wizyty Pani Minister przed budynkiem czekała grupa działaczy Komitetu Obrony Demokracji, która utrudniała przedstawicielce rządu wejście do samochodu. Przedstawiciele KOD skandowali m.in. „Zalewska – demolka”, doszło też do przepychanek.

Na podstawie przekazanych przez Komendę Miejską Policji w Jeleniej Górze materiałów, Prokuratura Rejonowa w Jeleniej Górze zarejestrowała dwa postępowania.

Pierwsze z nich dotyczy czynnej napaści na Panią Minister Edukacji Narodowej Annę Zalewską oraz towarzyszące jej osoby, a także funkcjonariuszy policji zabezpieczających jej wizytę w Jeleniej Górze, tj. o czyn z art. 223 §1 kk. Natomiast drugie postępowanie dotyczy przekroczenia uprawnień przez funkcjonariuszy policji zabezpieczających wspomnianą wizytę, tj. o czyn z art. 231 §1 kk.

Autor: 24jgora.pl
comments powered by Disqus