Wtorek, 24 kwietnia 2018r.

Imieniny: Horacego, Feliksa, Grzegorza

Strona główna / Region / Fałszywa informacja o podpalonej choince w Zgorzelcu

Fałszywa informacja o podpalonej choince w Zgorzelcu

Fałszywa informacja o podpalonej choince w Zgorzelcu

Foto: Zinfo.pl

Tuż przed świętami media społecznościowe obiegła informacja o chwytliwym tytule „Muzułmanie spalili choinkę przed urzędem w Zgorzelcu”. Wiele osób udostępniło post, nie sprawdzając nawet ile jest w nim prawdy. Okazuje się, że po spalonej choince nie ma nawet śladu.

Informacja mówiła o tym, że dzień przed Wigilią grupa osób-najprawdopodobniej muzułmanów, podpaliła choinkę przed urzędem miasta w Zgorzelcu. Jak czytamy, miało interweniować aż 100 strażników granicznych, aby zapewnić bezpieczeństwo w mieście. Pojawiła się również informacja, że skutkiem takich incydentów jest napływ setek uchodźców do Goerlitz. Zaznaczono, że bez problemu, mogą przekraczać granice w strefie Schengen.

Dziennikarze zinfo.pl sprawdzili informację o podpaleniu. Skontaktowali się z komendantem straży pożarnej w Zgorzelcu oraz rzecznikiem zgorzeleckiej policji. Informacja o podpaleniu nie została potwierdzona. Sama choinka, znajdująca się przed urzędem miasta, wygląda na nienaruszoną.  -Informacja, która pojawiła się w internecie o podpaleniu choinki przy urzędzie miasta nie jest prawdziwa. Nic takiego nie miało miejsca – sprawę skomentował dziennikarzom zinfo.pl, Komendant Straży Miejskiej, Wojciech Czupajło.

Skąd zatem takie informacje? Po zajściach w Berlinie, wielu Polaków nie chce słyszeć o otwieraniu granic dla społeczności islamskich więc każda taka informacja jest gorącym tematem i gwarantuje poczytność. News ten po raz pierwszy pojawił się na stronie skonstruowanej na wzór portali informacyjnych z zamieszczonymi reklamami Google. Oszuści piszą teksty mające generować jak największą ilość odsłon, aby czytelnicy klikali w reklamy Google. Zarobek oszusta to od kilku do kilkunastu groszy za kliknięcie. Treść tą natychmiast podchwyciły inne portale i w ten sposób ruszyła lawina udostępnień, dając zarobek oszustom.

Autor: Zinfo.pl/red.
comments powered by Disqus