Wtorek, 24 kwietnia 2018r.

Imieniny: Horacego, Feliksa, Grzegorza

Strona główna / Region / Groził wysadzeniem budynku. Ewakuowano 10 rodzin

Ciężka noc gryfowskich policjantów zakończyła się skutecznymi negocjacjami

Groził wysadzeniem budynku. Ewakuowano 10 rodzin

Groził wysadzeniem budynku. Ewakuowano 10 rodzin

Zdjęcie ilustracyjne

Foto: ubelska.policja.gov.pl

Działania negocjatora doprowadziły do bezpiecznego finału nocnej interwencji w Mirsku gdzie mężczyzna zagroził wysadzeniem butli z gazem. 10 ewakuowanych rodzin mogło spokojnie powrócić do swoich miejsc zamieszkania.

Około godziny 1:30 dyżurny Komisariatu Policji w Gryfowie Śląskim otrzymał telefoniczne zgłoszenie o awanturze i zakłócaniu ciszy nocnej w miejscowości Mirsk. Przybyły na miejsce interwencji patrol policji zastał 36 letniego mężczyznę. Mężczyzna ten na widok policjantów wyciągnął butle z gazem odkręcił ją jednocześnie trzymając w ręku zapalniczkę zagroził jej wysadzeniem.

Na miejsce zdarzenia sprowadzono policyjnego negocjatora, dodatkowe siły policyjne oraz jednostkę antyterrorystyczną. Ustalono, że w mieszkaniu przebywa kobieta. Z uwagi na zagrożenie ewakuowano mieszkańców kamienicy oraz kamienic ościennych łącznie 10 rodzin. Miejsce zdarzenia zabezpieczały także cztery jednostki straży pożarnej.

Mężczyzna rozpoczął barykadowanie się w mieszkaniu używając do tego mebli oraz siekiery. Sprowadzony na miejsce policjant - dzielnicowy ustalił, iż mężczyzna obecnie przebywa na ucieczce ze szpitala psychiatrycznego. Około godziny 6:10 w wyniku wielogodzinnych negocjacji policyjnych mężczyzna poddał się i został zatrzymany. Nikomu nic się nie stało, mieszkańcy mogli bezpiecznie powrócić do swoich mieszkań.

Autor: Kpp Lwówek Śląski
comments powered by Disqus