Wtorek, 24 kwietnia 2018r.

Imieniny: Horacego, Feliksa, Grzegorza

Strona główna / Region / Mieszkanki Wykrot odpowiedzą za podżeganie do przestępstwa.

27-latek pobity bejsbolem

Mieszkanki Wykrot odpowiedzą za podżeganie do przestępstwa.

Mieszkanki Wykrot odpowiedzą za podżeganie do przestępstwa.

Zdjęcie ilustracyjne

Foto: KMP Łomża

Policjanci z Pieńska zatrzymali mężczyzna podejrzanego o spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu u innego mężczyzny, bijąc go kijem bejsbolowym. Zatrzymany, decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. W tej sprawie funkcjonariusze zatrzymali też dwie kobiety, które usłyszały zarzuty podżegania do popełnienia przestępstwa.

Sąd Rejonowy w Zgorzelcu na podstawie zebranego materiału dowodowego podjął decyzję o zastosowaniu tymczasowego aresztowania na 3 miesiące wobec 51-letniego mieszkańca Węglińca, który spowodował ciężki uszczerbek na zdrowiu 27 - latka.

Do zdarzenia doszło 17 grudnia bieżącego roku kilka minut przed północą w centrum Węglińca. 27- letni mężczyzna został zaatakowany i uderzony kijem bejsbolowym w głowę przez nieznanego mu sprawcę. Leżącego mężczyznę znalazł przypadkowy przechodzeń, który poinformował policję i pogotowie ratunkowe.

Mężczyzna w stanie ciężkim został przewieziony do szpitala. Obrażenia ciała jakich doznał bezpośrednio zagrażały jego zdrowiu i życiu.

Policjanci z Pieńska w wyniku prowadzonych czynności ustalili i zatrzymali 3 osoby podejrzewane o związek z tym zdarzeniem. Zatrzymani, to 2 kobiety w wieku 21 i 18 lat, mieszkanki Wykrot oraz 51-letni mężczyzna, mieszkaniec Węglińca.

Mężczyzna usłyszał zarzut spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu 27-latka. Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Zgorzelcu, sąd zastosował wobec niego tymczasowy areszt na 3 miesiące. Zatrzymanym kobietom przedstawiono zarzuty dotyczące podżegania do popełnienia przestępstwa.

Policjanci w dalszym ciągu wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy.

Przypomnijmy, że za spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, w świetle obowiązujących przepisów, grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. O dalszym losie podejrzanych zdecyduje sąd.

Autor: st.sierż. Mariola Kowalska
comments powered by Disqus