Wtorek, 24 kwietnia 2018r.

Imieniny: Horacego, Feliksa, Grzegorza

Strona główna / Region / „Wprowadzenie do buddyzmu”

Zaproszenie

„Wprowadzenie do buddyzmu”

„Wprowadzenie do buddyzmu”

To temat wykładu z jakim już wkrótce przyjedzie do Zgorzelca świecki nauczyciel buddyzmu Diamentowej Drogi, Wojciech Tracewski. Buddyzm to nauki o naturze umysłu pochodzące od historycznego Buddy Siakjamuniego, który żył i nauczał ponad dwa i pół tysiąca lat temu w północnych Indiach.

Celem praktyki buddyjskiej jest osiągnięcie całkowitego urzeczywistnienia potencjału umysłu i doświadczenie trwałego szczęścia – oświecenia. Każdy może je urzeczywistnić, dlatego buddyzm nazywany jest religią doświadczenia. W buddyzmie istnieje wiele tradycji, szkół i stylów praktyki. Diamentowa Droga linii Karma Kagyu to najbardziej porywający obszar buddyjskich nauk, idealny dla niezależnych, pełnych radości ludzi zachodu.

Wykład odbędzie się w Miejskim Domu Kultury w Zgorzelcu, ul. Parkowa 1.
Wtorek, 10 stycznia 2017 roku, godzina 18.00.
Wstęp 10 zł*

Wojtek Tracewski urodził się w 1962 roku, ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Warszawie i przez kilka lat był artystą-malarzem. Przyjął Schronienie u Lamy Ole Nydahla w 1980 roku, w 1988 zaczął tłumaczyć jego wykłady i książki, a w 1992 wygłaszać wykłady o buddyzmie. Obecnie jest również redaktorem naczelnym polskiego kwartalnika „Diamentowa Droga”.

Organizatorem wykładu jest łużycka grupa medytacyjna buddyzmu Diamentowej Drogi linii Karma Kagyu, działająca pod przewodnictwem XVII Gjalły Karmapy Thaje Dordże oraz Lamy Olego Nydahla. Grupa istnieje od 2007 roku.

* Sugerowana darowizna na pokrycie kosztów organizacji wkładu.

Autor: TSJ
comments powered by Disqus