Poniedziałek, 19 marca 2018r.

Imieniny: Józefa, Bogdana

Strona główna / Region / Poderżnięto mu gardło

To drugie zwłoki znalezione w Łaziskach w ten weekend

Poderżnięto mu gardło

Poderżnięto mu gardło

Foto: Bolec.info

W ciągu jednego weekendu z Łaziskach koło Bolesławca zginęło dwóch mężczyzn, obydwaj wskutek ran ciętych szyi. W jednym przypadku prokuratura wstępnie wykluczyła udział osób trzecich.

Dziś (08.05) odbędzie się sekcja zwłok ofiary morderstwa, znalezionego w niedzielę w swoim domu 55-latka, któremu poderżnięto gardło. Prawdopodobnie w sobotę po południu lub wieczorem ktoś wyważając kopniakiem drzwi wszedł do jego domu i go zabił. Ciało ofiary znalazł jego kolega, który postanowił go odwiedzić w niedzielę.

Zwłoki leżały w wannie, w której nie było wody. Ciało było w ubraniu. Sekcja zwłok pozwoli na dokładniejsze ustalenia tego, jak powstały obrażenia, czyli cięta rana w poprzek szyi.

W łazience, w której znaleziono ciało widać, że najprawdopodobniej sprawca (bądź sprawcy) próbował sprzątać po sobie i zmywać krew z podłogi. Znaleziono tam szmaty i wiadro napełnione wodą. Mężczyzna mieszkał sam.

- Trwają czynności operacyjne, żadna osoba nie jest zatrzymana - mówi Prokurator Rejonowy w Bolesławcu, Ewa Łomnicka.

To drugie zwłoki znalezione w Łaziskach w ten weekend, w piątek na innej posesji znaleziono ciało innego mężczyzny, 45-latka. W tym przypadku jednak nie ma pewności, że do śmierci doszło wskutek działania osób trzecich. Mężczyzna prawdopodobnie przewrócił się na kawałki rozbitej szyby i doznał ran, które po pewnym czasie doprowadziły do jego śmierci. Znaleziono go częściowo rozebranego za budynkiem mieszkalnym, nie było to miejsce wypadku, ale najprawdopodobniej doszedł tam, zanim zmarł. Sekcja jego zwłok również odbędzie się dzisiaj.

- Nie ma żadnych przesłanek by te zdarzenia łączyć - mówi prokurator Łomnicka. 

Autor: Bolec.info
comments powered by Disqus