Poniedziałek, 19 marca 2018r.

Imieniny: Józefa, Bogdana

Strona główna / Region / Jednak dwa morderstwa w Łaziskach. Wytypowano sprawcę

Jednak dwa morderstwa w Łaziskach. Wytypowano sprawcę

Jednak dwa morderstwa w Łaziskach. Wytypowano sprawcę

Foto: Bolec.info

Mężczyzna, który mógł zabić dwóch mieszkańców nie jest na wolności. Sekcje zwłok potwierdziły: były dwa zabójstwa.

Wczorajsze sekcje zwłok obu mężczyzn znalezionych w Łaziskach w piątek i sobotę przyniosły prokuraturze i policji wiele nowych informacji.

- Co do zwłok ujawninych w niedzielę w budynku potwierdziło się to co myśleliśmy - mówi dla Bolec.Info Prokurator Rejonowy w Bolesławcu, Ewa Łomnicka. - Doszło do pozbawienia życia poprzez podcięcie szyi ostrym narzędziem, mógł to być nóż. Przyczyną śmierci był krwotok z tej rany. Ale zauważono także obrażenia na twarzy i ślady uderzenia ciężkim narzędziem w głowę, ale to nie one spowodowały śmierć. 

Samotny 55-letni mężczyzna, znaleziony w domu widocznym na zdjęciu, mógł się bronić. Dostrzeżono ślady walki.

Jak ustalono w trakcie sekcji znalezionego 45-latka z Łazisk, on także był ofiarą zabójstwa. Wcześniej przypuszczano, że do zgonu doszło bez udziału osób trzecich.

- Sekcja wykazała, że on też miał obrażenia głowy - mówi prokurator Łomnicka. - Miał także jedno żebro złamane w sposob wskazujący na uderzenie i ranę kłutą na szyi. Tutaj przyczyną śmierci była utrata krwi i wychłodzenie organizmu. 

Ofiara była pod wpływem alkoholu. Wciąż badane są inne dowody, m.in. ślady biologiczne.

Prokuratura wytypowała już podejrzanego. To mężczyzna, który nie ukończył jeszcze 30 roku życia. Został on w sobotę zatrzymany w okolicy w związku z tym, że był poszukiwany listem gończym za inne przestępstwa. Miał ślady krwi na ubraniu. Obecnie przebywa on w w zakładzie karnym.

Policja prosi o kontakt osoby, które mogą mieć wiedzę o ostatnich kontaktach obu ofiar w ostatnich tygodniach.

Autor: Bolec.info
comments powered by Disqus