Poniedziałek, 19 marca 2018r.

Imieniny: Józefa, Bogdana

Strona główna / Region / Transgraniczne Targi Pracy w Zgorzelcu już w czwartek

Oprócz ofert pracy stałej, praca na wakacje

Transgraniczne Targi Pracy w Zgorzelcu już w czwartek

Transgraniczne Targi Pracy w Zgorzelcu już w czwartek

TTP 2016

Foto: DWUP

Znana jest już pełna lista wystawców oraz poszukiwanych przez nich pracowników, podczas czwartkowych (11 maja) Transgranicznych Targów Pracy. A te ruszają o godz. 10.00 w Miejskim Domu Kultury w Zgorzelcu.

Swój udział zapowiedziało ponad 70 wystawców z Niemiec, Czech i Polski. Większość będzie rekrutowała do pracy w Niemczech. Każdy z pracodawców zgłasza od kilku do nawet kilkudziesięciu ofert pracy z niemal wszystkich branż m.in. produkcyjnej, logistycznej, sanitarnej, teleinformatycznej, informatycznej, elektrycznej, metalowej, gastronomicznej, hotelarskiej, spożywczej, budowlanej, medycznej, handlowej i usługowej oraz przemysłowej.

Pełną listę pracodawców a także oferty pracy można znaleźć TUTAJ

Nowością tegorocznej edycji będzie propozycja pracy wakacyjnej dla studentów od niemieckiego pracodawcy.
Część wystawców będzie również rekrutować kierowców, magazynierów, operatorów wózków widłowych, kucharzy, pomoc w gastronomii, szwaczki i pracowników produkcji bez wymogów znajomości języka obcego.

Odwiedzający targi będą mieli także możliwość wydrukowania i skopiowania swojego CV oraz będą mogli skorzystać z pomocy tłumaczy na stoiskach.

***

Program
XXI Transgranicznych Targów Pracy
czwartek, 11 maja
Miejski Domu Kultury w Zgorzelcu (ul. Parkowa 1)

godz. 10.00–10.15 oficjalne otwarcie Targów Pracy
godz. 10.15–14.00 część wystawiennicza na stoiskach (przedstawiciele instytucji z zakresu rynku pracy, gospodarki i edukacji z Polski, Niemiec oraz Czech)

Prezentacje:

godz.11.00–11.30 warunki życia i pracy w Czechach – doradca EURES
godz. 12.00–12.30 warunki życia i pracy w Niemczech – doradca EURES

***

XXI Transgraniczne Targi Pracy są sztandarowym działaniem Partnerstwa EURES-TriRegio i są współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu EaSI. Organizują je doradcy EURES Dolnośląskiego Wojewódzkiego Urzędu Pracy, przy wsparciu Powiatu Zgorzeleckiego, Miasta Zgorzelec i Powiatowego Urzędu Pracy w Zgorzelcu.

***

EURES jest siecią współpracy publicznych służb zatrudnienia i ich partnerów na rynku pracy. Wsparcie jest ogólnodostępne, bezpłatne i skierowane do osób poszukujących pracy, zainteresowanych wyjazdem do innego kraju w celach podjęcia pracy oraz do pracodawców, którzy chcą prowadzić rekrutację pracowników z zagranicy.

Więcej informacji o targach i pracy za granicą można znaleźć na eures.dwup.pl

Stefan Augustyn
Rzecznik Prasowy DWUP

Autor: Stefan Augustyn
comments powered by Disqus