Piątek, 23 marca 2018r.

Imieniny: Pelagii, Oktawiana, Feliksa

Strona główna / Region / Na ratunek psu

Orłowice

Na ratunek psu

Na ratunek psu

Foto: Mateusz Szumlas

Pies utknął na skalnej półce w kamieniołomie. Od wyjścia w górę dzieliła go 9 metrowa ściana, a w dół kilkumetrowa. Zwierzę nie miało szans żeby się bezpiecznie wydostać.

Dziś, kilka minut po godzinie 9. do powiatowego stanowiska kierowania w Lwówku Śląskim wpłynęło zgłoszenie o dramatycznej sytuacji w jakiej znalazł się pies. Do zdarzenia doszło w kamieniołomie, w okolicy Orłowic, gm. Mirsk. Na miejsce natychmiast skierowano strażaków.

– Do kamieniołomu jako pierwsi dotarli ochotnicy z OSP Krobica, którzy potwierdzili, iż pies bez pomocy nie ma możliwości zejścia. Wkrótce na miejsce dotarli także strażacy z JRG Lwówek Śląski oraz Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Wysokościowego z Legnicy. – mówi obecny na miejscu Mateusz Szumlas.

Ratownicy z PSP w Legnicy wyposażeni w sprzęt wspinaczkowy zeszli po psa i sprowadzili zwierzę na ziemię. Psiakowi nic się nie stało. Po akcji kundel wraz z zadowoloną właścicielką udali się do domu. To kolejna z nietypowych akcji strażaków i kolejna zakończona sukcesem.

Autor: Mateusz Szumlas
comments powered by Disqus