Piątek, 20 kwietnia 2018r.

Imieniny: Czesława, Agnieszki, Mariana

Strona główna / Region / Stacja Wolimierz

Stacja Wolimierz

Stacja Wolimierz

Czy trzeba być wytrawnym znawcą tradycji i języków, czy może wystarczy uśmiech i zapał do pracy? Dlaczego warto podróżować i poszerzać horyzonty? Na te pytania znajdziecie odpowiedź na Stacji Wolimierz.

Jak połączyć przygodę podróżowania z poznawaniem nowych umiejętności, kształtowaniem swoich zdolności twórczych i technicznych, nawiązywaniem trwałych przyjaźni z osobami z innych krajów, o odmiennej kulturze? Czy trzeba być wytrawnym znawcą tradycji i języków, czy może wystarczy uśmiech i zapał do pracy? Dlaczego warto podróżować i poszerzać horyzonty? Na te pytania odpowiedzą wolontariusze - przedstawiciele wielu bliższych i tych nieco dalszych kultur, w trakcie sobotniego spotkania na Stacji Wolimierz!

Wolontariusze goszczą przez miesiąc na Stacji Wolimierz w ramach projektu Wyszehradzkiego poznając polskie i dolnośląskie zwyczaje, tworząc warsztaty artystyczne, przygotowując międzynarodowy festiwal.
W trakcie spotkania uczestnicy poznają możliwości poszerzania swoich horyzontów, uczenia się w pozaformalny sposób, podróżowania po całym świecie. A to wszystko bez przejmowania się ograniczeniami ekonomicznymi! Wiemy, że tego zmartwienia - młodzi w naszym regionie - zbyt często doświadczają.

Zapraszamy wszystkich, szczególnie młodych (także duchem!) ludzi, na spotkanie, podczas którego nasi goście opowiedzą o podróżach, wolontariacie i swoich krajach. Wszystko to już w najbliższą sobotę, 15 lipca o godzinie 20. Stacja Wolimierz, ul. Dworcowa 73, Pobiedna.

Spotkanie zorganizowane dzięki wsparciu Gminy Leśna oraz dofinansowane ze środków Funduszu Wyszehradzkiego. 

Autor: AJ/red.
comments powered by Disqus