Wtorek, 17 lipca 2018r.

Imieniny: Anety, Bogdana, Jadwigi

Strona główna / Region / Dziewczynki zaatakowane w Goerlitz

Goerlitz

Dziewczynki zaatakowane w Goerlitz

Dziewczynki zaatakowane w Goerlitz

Foto: Zinfo.pl

We wtorek, czterech mężczyzn pochodzenia muzułmańskiego zaatakowało dziewczynki idące ulicą Berlińską.

Jak podaje niemiecki portal informacyjny, Sachischste Zeitung, we wtorkowe przedpołudnie, czterech mężczyzn o wyglądzie pochodzenia arabskiego miało zaatakować dwie dziewczynki. Do zdarzenia doszło na Pasażu Strasburskim, przy ul. Berlinerstraße w Görlitz. Zajście zostało zauważone przez innego mężczyznę, który wezwał mężczyzn do zaprzestania tych działań – poinformowała rzeczniczka Dyrekcji Policji w Görlitz.

W odpowiedzi na to, jeden z mężczyzn miał wyciągnąć nóż i zażądać od Niemca, żeby natychmiast się oddalił, co też uczynił.

Poinformowana ok. godz. 11:30 policja, nie zastała na miejscu nikogo, kto mógłby udzielić informacji na temat zajścia. Na chwilę obecną zgłoszenie jest wciąż badane.

Komentarza w sprawie dziennikowi Zinfo.pl udzieliła rzeczniczka prasowa Policji w Görlitz, Martyna Fleischmann.

Wczoraj, jeden z mieszkańców poinformował nas o tym, że widział jak czterech mężczyzn pochodzenia arabskiego zaczepiło dwie dziewczynki. Pytali, czy nie chcą iść z nimi do łóżka. Pan, który był świadkiem zdarzenia zwrócił im uwagę. Podobno jeden z nich wyciągnął nóż i powiedział, że to nie jest jego sprawa. Mężczyzna wówczas uciekł i zadzwonił na policję. Gdy funkcjonariusze dotarli na miejsce zdarzenia, nikogo nie było, oprócz 41-letniego świadka. Na chwilę obecną szukamy zaatakowanych dziewczynek. Podobno miały 14 - 16 lat. Nie wiemy, jakiego są pochodzenia. Chcielibyśmy, aby złożyły zeznania w tej sprawie.

Autor: zinfo.pl
comments powered by Disqus