Poniedziałek, 19 marca 2018r.

Imieniny: Józefa, Bogdana

Strona główna / Region / Piętnaście tysięcy dla Bartka

Piętnaście tysięcy dla Bartka

Piętnaście tysięcy dla Bartka

Foto: Stowarzyszenie Bieg Piastów

15 386 złotych - tyle uzbierano podczas Rowerowego Biegu Piastów na Polanie Jakuszyckiej (30 września) na leczenie 10-letniego Bartka Kojro ze Szklarskiej Poręby, który choruje na złośliwy nowotwór kości mięsak Ewinga. W akcję charytatywną na rzecz Bartka zaangażowały się setki osób!

Jak mówi Magdalena Kraczek, która koordynowała akcję wraz z Eweliną Jedziniak, aż 10 650 złotych przyniosła loteria fantowa i słodka akcja. Podczas loterii sprzedano 750 fantów, podarowanych przez licznych darczyńców. W czasie słodkiej akcji kupiono około sześciuset porcji ciasta, upieczonych specjalnie na tę okazję przez cukiernie i osoby prywatne. 870 złotych to dochód z internetowej licytacji tortów, podarowanych przez cukiernię "Torty Agnieszki" z Piechowic, 2 777 złotych zebrali wolontariusze do puszek w trakcie RBP na Polanie Jakuszyckiej, a 1 100 złotych uzbierał od różnych osób Andrzej Kusztal ze Stowarzyszenia Bieg Piastów.

Zbiórkę publiczną wsparła Fundacja Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową. W ocenie dyrektor Biegu Piastów, Kai Sznajdrowicz, jeśli policzyć darczyńców, wolontariuszy, zawodników, kibiców i inne osoby, które przyjechały na RBP z uwagi na chęć pomocy chłopcu, w akcji na rzecz Bartka wzięło udział ponad 1500 osób. Byli i tacy, którzy nie mogli przyjechać do Jakuszyc w ostatni dzień września na RBP, więc wpłacili pieniądze na leczenie Bartka bezpośrednio na konto bankowe.

Nadal można zresztą to zrobić (numer konta poniżej). Bartek, utalentowany sportowiec z Uczniowskiego Klubu Sportowego Krokus w Piechowicach, wiele razy startował na Polanie Jakuszyckiej. Okazją do wsparcia Bartka będą także zawody biathlonowe w Piechowicach 21 października (szczegóły na plakacie).

Wpłaty dla Bartka prosimy dokonywać na konto: Fundacja „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową” ul. Ślężna 114 s/1 53-111 Wrocław.

Autor: Stowarzyszenie Bieg Piastów
comments powered by Disqus