Poniedziałek, 19 marca 2018r.

Imieniny: Józefa, Bogdana

Strona główna / Region / Zabił, bo przepili jego rzeczy

Bolesławiec

Zabił, bo przepili jego rzeczy

Foto: istotne.pl

Trzy miesiące spędzi w lubańskim areszcie 20-latek z Bolesławca, który w sobotę zabił konkubenta swojej matki a tą ostatnią dźgnął nożem w brzuch.

Do zabójstwa doszło w piątek przy ul. Spokojnej w Bolesławcu. Jak ustalili dziennikarze istotne.pl w rodzinie chłopaka od dłuższego czasu źle się działo. 39-letnia matka wraz z 36-letnim konkubentem nadużywali alkoholu, chłopak natomiast uczył się i pracował. Jak donoszą bolesławieckie media para roztrwaniała zarobie przez 20-latka pieniądze. W piątek po powrocie do domu chłopak dowiedział się, że należące do niego wartościowe rzeczy para sprzedała w lombardzie i to przelało czarę goryczy.

Młody mężczyzna chwycił za nóż i zadał konkubentowi matki kilkanaście ciosów nożem, natomiast matkę ugodził w brzuch. Policję o zdarzeniu poinformowała pokrzywdzona. Kiedy funkcjonariusze dotarli na miejsce zdarzenia, to 20-latek cały we krwi otworzył im drzwi i spokojnie przyznał się do zabójstwa.

Przewieziona do szpitala kobieta przeszła operację i obecnie znajduje się na oddziale intensywnej terapii. Jeżeli umrze młody człowiek odpowiadał będzie za podwójne zabójstwo.

- Mój klient przyznał się do popełnionego czynu, ale odmówił składania wyjaśnień na tym etapie postępowania – powiedział Wojciech Kasprzyk, obrońca podejrzanego.

20-latek nie był wcześniej karany.

Autor: red.
comments powered by Disqus