Piątek, 25 maja 2018r.

Imieniny: Grzegorza, Urbana, Magdaleny

Strona główna / Region / Kolejny medal dla piwa z Browaru Lwówek

GOOD BEER 2017

Kolejny medal dla piwa z Browaru Lwówek

Kolejny medal dla piwa z Browaru Lwówek

Wczoraj we Wrocławiu odbył się Konkurs Piw GOOD BEER 201, podczas którego piwa z całego kraju zmierzyły się w jedynym otwartym profesjonalnym konkursie piw w Polsce.

W ręce jury - profesjonalnie przeszkolonych degustatorów, osób wykazujących się praktyczną znajomością sensoryki piwa, technik browarniczych oraz wiedzą z zakresu kultury i stylów piwa, trafiło 150 piw. Złote trunki zostały ocenione w 15 kategoriach. Sędziowie zwracali uwagę na parametry piwa: wygląd, smak, aromat, goryczkę oraz wrażenia ogólne.

Z brązowym medalem z Konkursu wrócił Browar Lwówek Śląski (BRJ), który został nagrodzony w kategorii: AMERICAN PALE ALE za Lwówek Jankes.

– Bardzo się cieszymy, że praca i wysiłek lwóweckich piwowarów po raz kolejny została doceniona przez konkursowe jury. W tym roku poziom konkursu Good Beer 2017 był bardzo wysoki i liczna konkurencja, zarówno ze strony browarów koncernowych (Żywiec czy Kompania Piwowarska) jak i rzemieślniczych kraftów sprawiła, że tym bardziej doceniamy otrzymaną nagrodę. Jednocześnie żałujemy, że pozostałe piwa zgłoszone z Lwówka nie spotkały się z uznaniem komisji konkursowej. mówi Pan Adam Ślusarz Specjalista ds. marketingu, który z ramienia Browaru był na Gali wręczenia wyróżnień – Lwówek Jankes został doceniony za niepowtarzalne walory smakowe oraz niezwykle oryginalną recepturę (tzw. Lwoweckie Ale). To nie pierwszy raz, gdy Jankes otrzymał nagrodę w konkursie Good Beer, co oznacza, że od lat cieszy się niezmiennie wysokim zaufaniem zarówno ze strony konsumentów jak i ekspertów w branży. – dodaje Pan Adam Ślusarz, który ma nadzieję, iż w przyszłym roku uda się poprawić obecne osiągnięcie.

Warto także dodać, iż podczas wczorajszego Konkursu, w kategorii AMERICAN IPA Złoty medal za Ciechan AIPA przypadł dla browaru Ciechan z grupy Browary Regionalne Jakubiak.

Autor: lwowecki.info
comments powered by Disqus