Piątek, 22 czerwca 2018r.

Imieniny: Pauliny, Tomasza, Jana

Strona główna / Region / 9 lat za kratami dla Ukraińca, który zabił dwie nastolatki

Jest wyrok

9 lat za kratami dla Ukraińca, który zabił dwie nastolatki

9 lat za kratami dla Ukraińca, który zabił dwie nastolatki

Foto: portalik24.pl

Przed Sądem Okręgowym w Jeleniej Górze zapadł wyrok w sprawie śmiertelnego potrącenia dwóch nastolatek, do którego doszło 31 grudnia 2016 r. przy ul. Sobieskiego w Jeleniej Górze.

Oskarżonym w tej sprawie był obywatel Ukrainy Vladyslav K. Sąd wydając wyrok uznał go za winnego tego, że 31 grudnia 2016 roku, będąc w stanie nietrzeźwym (1,9 promila alkoholu we krwi) i jadąc z prędkością co najmniej 80 kilometrów na godzinę (przy ograniczeniu w tym miejscu do 40 km/h) spowodował wypadek drogowy, w którym śmierć poniosły nieletnie Maria O. i Sara H. oraz ranna została podróżująca wraz z nim w momencie zdarzenia Kristina F.

Prokuratura wnioskowała o maksymalny wymiar kary 12 lat pozbawienia wolności. Sąd jako okoliczność łagodzącą wziął pod uwagę dotychczasową dobrą opinię oskarżonego oraz jego niekaralność i skazał go na kare łączną 9 lat i 1 miesiąca pozbawienia wolności. Dodatkowo wobec mężczyzny orzeczono dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych w ruchu lądowym. Musi też zapłacić zadośćuczynienie w wysokości łącznej 150 tysięcy dla rodziców i brata jednej z tragicznie zmarłych nastolatek.

Autor: lwowecki.info
comments powered by Disqus