Sobota, 21 kwietnia 2018r.

Imieniny: Anzelma, Bartosza, Feliksa

Strona główna / Region / Zarzuty i areszt dla Magdaleny K.

Trójka dzieci spłonęła w pożarze

Zarzuty i areszt dla Magdaleny K.

Zarzuty i areszt dla Magdaleny K.

Foto: 24jgora.pl

Matka dzieci, które spłonęły w mieszkaniu w Piechowicach usłyszała zarzuty. W poniedziałek na polecenie prokuratury policja zatrzymała Magdalenę K.

W dniu 11 grudnia 2017 roku na polecenie Zastępcy Prokuratora Rejonowego w Jeleniej Górze funkcjonariusze Policji dokonali zatrzymania Magdaleny K., matki małoletnich dzieci, które zginęły w pożarze domu w Piechowicach w nocy z 2 na 3 grudnia 2017 roku.

Magdalena K. została w dniu 12 grudnia 2017 roku doprowadzona do Prokuratury Rejonowej w Jeleniej Górze, gdzie ogłoszono jej zarzuty popełnienia dwóch przestępstw, w tym nieumyślnego sprowadzenia zdarzenia w postaci pożaru zagrażającego życiu i zdrowiu wielu osób – 17 mieszkańców budynku przy ulicy Przemysłowej w Piechowicach, następstwem czego była śmierć trojga małoletnich dzieci w wieku 8, 6 i 4 lat.

Ponadto, podejrzanej zarzucono wielokrotne narażenie w okresie od stycznia do grudnia 2017 roku swoich małoletnich dzieci w wieku 8, 6 i 4 lat na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu poprzez nierealizowanie ciążącego nad nią jako na matce prawnego obowiązku opieki, co miało między innymi przejawiać się w wielokrotnym pozostawianiu ich samych w mieszkaniu bez opieki osób dorosłych lub w obecności uzależnionego i pozostającego pod wpływem alkoholu dziadka, wielokrotne pozostawianie ich bez opieki na podwórku w bezpośrednim sąsiedztwie jezdni oraz w ubraniu nieadekwatnym do pory roku i panującej pogody i innych zaniedbaniach.

Podejrzana nie przyznała się do popełnienia zarzucanych jej czynów i złożyła wyjaśnienia przed prokuratorem.

Po przeprowadzeniu z podejrzaną czynności procesowych Zastępca Prokuratora Rejonowego w Jeleniej Górze złożył do Sądu Rejonowego wniosek o jej tymczasowe aresztowanie na okres trzech miesięcy od dnia zatrzymania.

Sąd Rejonowy w Jeleniej Górze uwzględnił wniosek prokuratora i w dniu 12 grudnia 2017 roku postanowił tymczasowo aresztować Magdalenę K. na trzy miesiące.

Za zarzucone przestępstwo nieumyślnego sprowadzenia pożaru w wyniku którego śmierć poniosło troje dzieci, podejrzanej grozi kara pozbawienia wolności w wymiarze od 6 miesięcy do 8 lat. Przestępstwo narażenia na niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu na skutek braku sprawowania właściwej opieki przez osobę do tego zobowiązaną, zagrożone jest karą pozbawienia wolności w wymiarze od 3 miesięcy do 5 lat.

Autor: Prokurator Tomasz Czułowski
comments powered by Disqus