Sobota, 21 kwietnia 2018r.

Imieniny: Anzelma, Bartosza, Feliksa

Strona główna / Region / "Przewodnik mineralogiczny po powiecie lubańskim i lwóweckim"

Wydanie drugie

"Przewodnik mineralogiczny po powiecie lubańskim i lwóweckim"

Foto: "Pogranicze"

Stowarzyszenie "P-ZFST" "Pogranicze" przygotowało przedświąteczną niespodziankę. Od 21.12.2017 ponownie można otrzymać darmowy egzemplarz "Przewodnika mineralogicznego po powiecie lubańskim i lwóweckim". Jeśli interesujesz się lokalnymi minerałami lub poszukujesz świątecznego prezentu dla miłośnika regionu - odwiedź lubański Inkubator Organizacji Pozarządowych.

(...)Jest to bogato ilustrowany przewodnik mineralogiczny, który zawiera wiele cennych informacji na temat miejsc występowania różnych minerałów na terenie Dolnego Śląska. Autorzy w przystępny i bardzo interesujący sposób opisują szereg punktów terenowych, w których da się znaleźć sporo ciekawych okazów, mogących wzbogacić domowe lub szkolne kolekcje mineralogiczne. Dużo miejsca poświęcono w niej szkicom topograficznym, opisom charakterystycznych cech poszczególnych minerałów, sposobu ich występowania oraz powstawania. Zaletą książki jest jej uniwersalność, a zastosowany przejrzysty sposób prezentacji sprawia, że zawarte w niej informacje są przydatne zarówno dla osób interesujących się geoturystyką, miłośników kolekcjonowania minerałów, jak i osób preferujących różne formy spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu. Z drugiej strony mamy tu do czynienia z dość niekonwencjonalnym sposobem promocji regionu, pokazującym bogactwo jego surowców mineralnych oraz potencjalne możliwości ich gospodarczego wykorzystania. 

Wszystkie przedstawione wyżej cechy sprawiają, że opisywana pozycja książkowa stanowi cenne źródło szczegółowej wiedzy geograficzno-geologicznej, dotyczącej niewielkiego obszaru Sudetów i ich przedpola, i zapewne spotka się z życzliwym przyjęciem przez czytelników. (...)

Z recenzji wydawniczej dr hab. Piotra Kazimierza Guni,
kierownika Muzeum Mineralogicznego Uniwersytetu Wrocławskiego

Publikacja, autorstwa Ł. Tekieli, R. Girulskiego oraz P. Rachwała, została wydana przez "Pogranicze" ponad 2 lata temu w ramach projektu "Historia zaklęta w kamieniu". Książka została skierowana zarówno do osób, które już zbierają minerały, jak i tych, które dopiero chciałyby rozpocząć swoją przygodę w tej dziedzinie. Prezentowała propozycje wycieczek po powiecie lubańskim i lwóweckim. Kilkaset egzemplarzy pierwszego wydania rozeszło się w 2015 r. ekspresowo. W związku z licznymi zapytaniami Stowarzyszenie "Pogranicze" podjęło starania o dodruk książki. Dzięki dotacji Samorządu Województwa Dolnośląskiego obecnie ponownie możliwe jest jej bezpłatne otrzymanie.

GDZIE NALEŻY ZGŁOSIĆ SIĘ, ABY OTRZYMAĆ KSIĄŻKĘ?
Lokalny Inkubator Organizacji Pozarządowych w Lubaniu ul. Armii Krajowej 30, 59-800 Lubań (parter, wejście od podwórza, obok szkoły języka angielskiego) Godziny pracy: 16:00 - 19:00 w dni robocze od poniedziałku do piątku.

Uwaga: liczba dostępnych egzemplarzy jest ograniczona. Decyduje kolejność odbioru. Nie są przyjmowane wcześniejsze rezerwacje. Książki nie są wysyłane pocztą.

Z elektroniczną wersją książki można zapoznać się na stronie internetowej "Pogranicza" pod TYM linkiem.

Drugie wydanie "Przewodnika mineralogicznego po powiecie lubańskim i lwóweckim" zostało sfinansowane ze środków budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego.

Autor: "Pogranicze"
comments powered by Disqus