Sobota, 21 kwietnia 2018r.

Imieniny: Anzelma, Bartosza, Feliksa

Strona główna / Region / Szarpanina po wizycie Minister Edukacji

Są oskarżenia

Szarpanina po wizycie Minister Edukacji

Szarpanina po wizycie Minister Edukacji

Foto: portalik24.pl

Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze w dniu 19 grudnia 2017 roku skierowała do Sądu Rejonowego w Jeleniej Górze akt oskarżenia przeciwko Agnieszce G. oraz Zbigniewowi U., w sprawie dotyczącej wydarzeń do jakich doszło w dniu 19 grudnia 2016 roku w związku z wizytą Minister Edukacji Narodowej Anny Zalewskiej w Karkonoskiej Państwowej Szkole Wyższej w Jeleniej Górze.

Agnieszka G. została oskarżona o popełnienie trzech przestępstw, polegających na naruszeniu nietykalności cielesnej dwóch funkcjonariuszy Policji oraz znieważeniu jednego z nich obelżywym sformułowaniem, podczas i w związku z pełnieniem przez nich obowiązków służbowych przy zabezpieczeniu wizyty Ministra Edukacji Narodowej w Jeleniej Górze, to jest o czyny z art. 222 § 1 kk i z art. 226 § 1 kk.

Zbigniewowi U. zarzucono znieważenie funkcjonariusza publicznego w osobie Ministra Edukacji Narodowej Anny Zalewskiej, podczas i w związku z pełnieniem obowiązków służbowych, poprzez użycie sformułowania powszechnie uznanego za obelżywe, to jest o czyn z art. 226 § 1 kk.

Naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza, publicznego podczas i w związku z pełnieniem przez niego obowiązków służbowych, zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 3. Znieważenie funkcjonariusza publicznego w tych samych okolicznościach, to czyn zagrożony karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności w wymiarze do jednego roku.

Autor: Prokurator Tomasz Czułowski
comments powered by Disqus