Środa, 20 czerwca 2018r.

Imieniny: Diny, Bogny, Florentyny

Strona główna / Region / Zamiast euro zarobił mandat

NOSG

Zamiast euro zarobił mandat

Zamiast euro zarobił mandat

Foto: NOSG

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Zgorzelcu dzięki współpracy ze służbami niemieckiej Policji Federalnej zatrzymali obywatela Ukrainy. Cudzoziemiec został zatrzymany za udzielenie pomocy w przekroczeniu granicy państwowej wbrew przepisom obywatelom Rosji.

Wczoraj funkcjonariusze zatrzymali obywatel Ukrainy w pobliżu autostrady A4, który legitymował się paszportem biometrycznym. Mężczyzna został zatrzymany po uzyskaniu informacji od niemieckiej Policji Federalnej w związku z nielegalnym przewozem cudzoziemców. W nocy z 20 na 21 lutego obywatel Ukrainy przewiózł wbrew przepisom 7 obywateli Rosji narodowości czeczeńskiej z Polski do Niemiec. Obywatel Ukrainy wyjaśnił, że cudzoziemców miał przewieźć z Warszawy do Francji, za co miał otrzymać 400€ wynagrodzenia.

Obywatel Ukrainy został zatrzymany i pozostaje do dyspozycji Placówki Straży Granicznej w Zgorzelcu. Za popełnione wykroczenie grozi mu kara grzywny oraz umieszczenie jego danych w wykazie osób niepożądanych na terytorium Polski.

Po przeprowadzeniu czynności służbowych strona niemiecka zawróciła do Polski obywateli Rosji. Zatrzymani cudzoziemcy zostają do dyspozycji Placówki Straży Granicznej w Zgorzelcu.

Autor: Natalia Żabka
comments powered by Disqus