Piątek, 22 czerwca 2018r.

Imieniny: Pauliny, Tomasza, Jana

Strona główna / Region / Straż Graniczna zlikwidowała nielegalny magazyn

Straż Graniczna zlikwidowała nielegalny magazyn

Straż Graniczna zlikwidowała nielegalny magazyn

Foto: NOSG

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Jeleniej Górze zlikwidowali nielegalny magazyn, w którym znajdowały się towary bez polskich znaków akcyzy. Ujawniono i zabezpieczono ponad pół miliona papierosów, niemal ćwierć tony krajanki tytoniowej oraz spirytus, o łącznej wartości ponad pół miliona zł.

Funkcjonariusze SG podejrzewali, że nielegalnych towarów może być więcej i zdecydowali się przeszukać miejsce skąd przyjechał zatrzymany mężczyzna. Przeczucie ich nie myliło.

W pomieszczeniach jednej z prywatnych posesji, znajdującej się na terenie powiatu jeleniogórskiego, funkcjonariusze ujawnili jeszcze 487.000 sztuk papierosów, 220 kilogramów krajanki tytoniowej oraz spirytus, bez polskich znaków akcyzy. Właściciel posesji, 36-letni mężczyzna został zatrzymany.

Łącznie funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli 225,5 kilograma krajanki tytoniowej, 527 000 sztuk papierosów oraz spirytus o łącznej wartości 523 000 zł.

Gdyby ujawniony i zabezpieczony na poczet postępowania przygotowawczego, towar trafił na rynek, Skarb Państwa z tytułu niezapłaconych podatków straciłby niemal milion złotych. Zatrzymani mężczyźni odpowiedzą za naruszenie przepisów kodeksu karnego-skarbowego. Grozi im kara wysokiej grzywny. Czynności w tej sprawie prowadzą funkcjonariusze z Placówki SG w Jeleniej Górze.

Autor: NOSG
comments powered by Disqus