Sobota, 18 sierpnia 2018r.

Imieniny: Ilony, Bronisława, Heleny

Strona główna / Region / Hospicjum wraca do Nowogrodźca

Hospicjum wraca do Nowogrodźca

Hospicjum wraca do Nowogrodźca

Foto: UMDW

W Nowogrodźcu powstaną: Dom Pomocy Społecznej, Dom Opieki Specjalistycznej oraz Zakład Rehabilitacji Leczniczej. Na ten cel Samorząd Województwa Dolnośląskiego przekazał 2 mln zł.

Fundusze przeznaczone zostaną na przebudowę i rozbudowę budynku dawnego Szpitala św. Józefa przy ul. Cichej. Dziś Gmina Nowogrodziec podpisała z wykonawcą umowę na realizację projektu.

W budynku należącym do Gminy Nowogrodziec pod koniec lat dziewięćdziesiątych prowadzona była działalność opiekuńczo - lecznicza. W 2009 roku funkcjonowało tu także hospicjum stacjonarne. Od połowy 2016 roku budynek był pusty.

Dotacja, którą przekazaliśmy pozwoli na utworzenie w nim i wyposażenie Domu Pomocy Społecznej dla Osób Starszych, Domu Opieki Specjalistycznej oraz Zakładu Rehabilitacji Leczniczej. Cieszę się, że tak potrzebna placówka powraca do Nowogrodźca. - mówi Cezary Przybylski, marszałek Województwa Dolnośląskiego.

Inwestycja polegać będzie na przebudowie i rozbudowie istniejącego obiektu dawnego szpitala św. Józefa w Nowogrodźcu w celu przystosowania obiektu do pełnienia nowych funkcji. 

W ramach działań projektowych przewidziano między innymi zmodernizowanie budynku wraz z zagospodarowaniem terenu, wykonaniem prac instalacyjnych elektrycznych i sanitarnych, a także przeprowadzenie termomodernizacji, zakup wyposażenia oraz dostosowanie obiektu do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Dom Opieki Specjalistycznej będzie przeznaczony dla 30 osób niesamodzielnych wymagających opieki ze względu na niepełnosprawność i chorobę. Znajdować będzie się na pierwszym i drugim piętrze. Wszystkie sale i pomieszczenia będą spełniać normy sanitarne w zakresie wyposażenia oraz rozwiązań technicznych.

Całkowita wartość inwestycji to ponad 2,2 mln zł, z czego blisko 830 tys. zł pochodzi z unijnej dotacji. Jeszcze w lutym tego roku zakończenie inwestycji planowano na czerwiec 2019 r.

Autor: red./UMDW
comments powered by Disqus